čtvrtek 30. června 2022 Šárka

V Hořicích budou příští týden burácet motory. Pojede se 300 zatáček Gustava Havla

Legendární motocyklový závod 300 zatáček Gustava Havla už je na spadnutí. Uskuteční se o víkendu 21. a 22. května. Na okruh, který má přesně 312 zatáček, vyrazili motocyklisté poprvé v roce 1936. V roce 1967 ale tragicky zahynul český závodník Gustav Havel, který patřil mezi špičku. O rok později už nesl závod jeho jméno.

Na tradiční závod 300 zatáček Gustava Havla, přijede letos poprvé do Hořic i Holanďan Jorn Hamberg. Motocyklový závodník vyhrál oba závody IRRC v Hengelu. Už za týden se mladý závodník postaví na start s číslem 95, které symbolizuje také rok, kdy se narodil.

„Závodím od mých 16 let, kdy jsem začal jezdit v nizozemském šampionátu. Nyní už dva roky absolvuju silniční závody v Evropě. V této sezoně mám ty nejvyšší ambice,“ uvedl pro web města Hořice Jorn Hamberg.

Na okruhu pro něj budou největšími českými soupeři Petr Najman a Marek Červený

Závodní okruh 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích dostal nový povrch. Závody se jedou příští měsíc

Rekonstrukce závodního okruhu 300 zatáček Gustava Havla v Hořicích byla nevyhnutelná. Na začátku dubna silničáři opravili zhruba 300 metrů povrchu. Na úseku číslo deset byl položený úplně nový asfalt. Řidiči běžné dopravy ho mají možnost...

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky 300 zatáček Gustava Havla, Hořice, závod, jezdci, motocykl

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.