čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Rok 2019 v Hradci Králové: Opravené schodiště Bono publico, znovuotevření muzea, nebo rekonstrukce kostela v Jiráskových sadech

Největší letošní investice hradecké radnice směřovaly především do revitalizace městských památek a komunikací. Dokončily se rekonstrukce budovy Muzea východních Čech, kostela sv. Mikuláše v Jiráskových sadech či schodiště Bono publico. Od zítra bude v provozu nová cyklostezka spojující Pouchov, Piletice a Rusek, od dubna in-line bruslaři a cyklisté jezdí bezpečně do Vysoké nad Labem.

Vedle těchto a dalších investic město a magistrát zároveň dokončily nebo pokročily k realizaci mnoha dalších projektů v rámci zajištění a fungování základních komunálních služeb ve všech oblastech, které spadají do kompetence radnice.

„Celá řada akcí byla dobře připravených, převzali jsme je již ve finální části a podařilo se nám je úspěšně dokončit. U dalších jsme pokročili v přípravě, u jiných jsme projektovou přípravu zahájili. Je mezi nimi spousta projektů, které nejsou tolik vidět a nejsou tak sledované jako fotbalový stadion. Jde o například opravy chodníků, silnic, školských budov, revitalizace parků, nákupy nových autobusů hradecké MHD nebo cisteren pro naše dobrovolné hasiče,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. „Velmi si cením i zásadního posunu v takových záměrech, jako je křižovatka Mileta, kde se nám podařilo dostat všechny důležité účastníky územního řízení k jednomu stolu a dosáhnout dohody tak, že máme platné územní rozhodnutí, a nebo vyřešení kauzy CTP,“ dodává primátor.

Letos město dokončilo celou řadu akcí v oblasti školství, kultury, dopravy, odpadů, životního prostředí či sociálních služeb. Mnoho projektů menších či větších je v plánu na příští období. Výběr z nejzásadnějších aktivit, které město v letošním roce dokončilo nebo posunulo k samotné realizaci, najdete zde.

Ohodnoť článek

Tisková zpráva | Zdroj Magistrát města Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.