pátek 15. listopadu 2019 Leopold

Strážníci dohlédnou na hřbitovy a jejich okolí

O tomto víkendu budou strážníci hradecké městské policie ve zvýšené míře dohlížet na hřbitovy a jejich okolí. Kontrolovat budou veřejný pořádek a dodržování hřbitovního řádu. Jejich preventivní přítomnost má předejít případnému ničení pietních míst, včetně krádeží, a má přispět k ochraně osob i majetku. Na strážníky se mohou obrátit návštěvníci hřbitovů, kteří potřebují radu či pomoc.

Na silnicích se očekává zvýšený provoz. Po městě se budou pohybovat nejen Hradečáci, ale i návštěvníci z jiných měst a obcí. Mnohdy za volant usednou i sváteční řidiči, kteří mohou mít problém s hustým provozem a orientací. Aby se předešlo zbytečným nehodám, chtěli bychom požádat občany o zvýšenou ohleduplnost a trpělivost na silnicích. Strážníci jsou připraveni koordinovat dopravní situaci na příjezdových komunikacích, usměrňovat dopravu a dohlížet na parkování v okolí hřbitovů.

Městská policie návštěvníkům hřbitovů doporučuje:

  • řádně si zabezpečte své zaparkované vozidlo
  • ve vozidlech nenechávejte viditelně odložené cennosti - mohly by přilákat zloděje
  • buďte všímaví ke svému okolí
  • tašky a kabelky si na hřbitově bez dohledu neodkládejte - ve chvíli nepozornosti by mohlo dojít k jejich zcizení
  • pokud se na hřbitově děje něco podezřelého, okamžitě to nahlaste policii
  • pro případ, že dojde k odcizení výzdoby hrobů nebo k jejich poškození -  doporučujeme si vše vyfotografovat (hrob, svícny, lampičky, věnce, květinovou výzdobu, apod.), je pak daleko jednodušší poškozené či odcizené věci popsat

 

 

Tisková zpráva

Štítky Městská policie, Hradec Králové, dušičky

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.