čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Zápas Lvů proti Ocelářům byl kvůli díře v ledu odložen. Hrát se ale bude v Třinci

Velká díra v ledu zhatila plány včerejšího extraligového utkání, ke kterému mělo dojít pod Bílou věží. Hradečtí měli vyzvat v předehrávce 35. kola od pěti hodin Oceláře. Při nástupu hráčů na led se ale přišlo na to, že je ledová plocha nezpůsobilá a zápas byl odložen. Ještě večer se rozhodlo, že se utkání přesune do Třince.

Ledaři dělali, co mohli. Zkoušeli místo ochladit hasícím přístrojem, na led vyrazili i s lopatou a koštětem, ale nerovnosti zůstávaly. Bezpečnost hráčů byla ohrožena. „Je tam velikánská díra v ledu, zřejmě nějaký problém s chlazením," Byl by to velký risk hrát. Rozbruslení přitom proběhlo v pořádku, led byl kvalitní. Je to škoda." řekl pro O2 TV Sport kouč Ocelářů Václav Varaďa.

Hradečtí hráči se vydali podívat na led. Někteří už v kraťasech, teplákové bundě a pantoflích. Třinečtí hokejisté postávali v kraťasech a mikinách na ochozech prázdné ČPP Arény.

„Kluci mají s výstrojí sto kilo. A když tam zajedou, tak bychom byli neradi, kdyby se někdo zranil jen proto, že je díra v ledu. Jde o zdraví hráčů," řekl  trenér Mountfieldu HK Vladimír Růžička.

Po hodině bylo jasno. Zápas nezačne a musí se najít jiný termín. Ještě večer bylo dohodnuto, že se dnes bude hrát od 17:00 na třineckém ledě 48. kolo, které se mělo hrát původně 26. února. Včerejší 35. kolo bude odehráno v náhradním termínu, pravděpodobně 26. února.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto twitter.com/MountfieldHK ; Twitter.com/HCocelari; hcocelari.cz

Štítky díra, led, sudí, hráči, Oceláři, Třinec, hokej, Hradec Králové, Mountfield HK, odložení, zápas

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.