Počasí dnes8 °C, zítra7 °C

Po třech prohrách slastná výhra. Hradec zdolal Mladou Boleslav

Tři porážky v řadě, nepříliš oslnivý výkon a navíc spousta inkasovaných branek. Hradečtí se nicméně ze špatného snu probudili a po skvělém výkonu udolali Mladou Boleslav 2:0. Mazanec navíc vychytal první čisté konto v sezóně.

První dějství nabídlo urputný a vyrovnaný boj. V určitých pasážích byl lepší Hradec, pak ale převzala otěže Mladá Boleslav. Do největší šance se v 17. minutě dostali hosté při přečíslení dva na jednoho, avšak Vondrkovu střelu dokázal Mazanec zneškodnit.

Do druhé části vstoupili lépe domácí. Měli lepší pohyb, byli aktivnější v útoku, a hrálo se převážně před svatyní Krošejla. A za svou aktivitu byl Hradec odměnen vedoucí brankou. Ve 25. minutě dokázal Lukáš Cingel v přesilové hře doklepnout puk za záda gólmana. S přibývajícím časem měli Východočeši poměrně dost příležitostí, jak navýšit vedení, ale do třetí přestávky se šlo jen za stavu 1:0.

V 51. minutě se už ale Hradec radoval podruhé. Nenápadnou střelou k tyči se prosadil Rudolf Červený a nervozita z domácích tak lehce opadla. Mladá Boleslav se jen s velkými obtížemi dostávala do útoku, Mountield skvěle bránil a navíc Marek Mazanec konečně chytl formu.

V posledních dvou minutách to hosté zkusili bez brankáře, jenže výborná defenzevní práce soupeře jim neumožnila ani jednou skórovat, a tak Mladá Boleslav odjíždí z Hradce bez vstřeleného gólu, ale i bez bodů.

Mountfield HK - BK Mladá Boleslav 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 25. Cingel (Paulovič, Allen), 51. Červený (Zámorský, Koukal)

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Zámorský, Linhart, Nedomlel, Allen, Gaspar, Rosandić, Čáp –
 Smoleňák (C), Koukal, Červený (A) – Vincour, Cingel, R. Pavlík (A) – Paulovič, Klíma, Perret – M. Chalupa, Kubík, Miškář.BK

Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Kurka, Ševc (A), Pláněk, Dlapa, Fillman, Hrbas, Klikorka – Vondrka (C), Žejdl (A), Klepiš – R. Zohorna, Cienciala, Skalický – J. Stránský, P. Musil, Pabiška – P. Kousal, Najman, Flynn

Rozhodčí: Kika (CZE), Kova (FIN) – Ondráček, Špůr (oba CZE)

Autoři | Foto Martin Doležal

Štítky Mountffield HK, hokej, Hradec Králové, Mladá Boleslav, BK Mladá Boleslav, Hradec, Marek Mazanec, Lukáš Cingeľ, Rudolf Červený, Ludvík Bohumil Kašpar

Po třech prohrách slastná výhra. Hradec zdolal Mladou Boleslav  |  Hokej  |  Sport  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí