pondělí 1. června 2020 Laura

Hradec málem ztratil čtyřgólový náskok! V infarktovém utkání zvítězil Mountfield 6:5

Hradečtí hokejisté vybojovali první domácí vítězství v letošním ročníku hokejové extraligy. Doma zdolali Plzeň o jeden gól, ačkoliv v utkání vedli hned o čtyři góly! Plzeň sice dokázala snížit na rozdíl jediného gólu, ale nakonec se Hradec raduje z vítězství 6:5.

Hráči se nestihli ani zahřát a jeden z brankářů již musel tahat kotouč ze své svatyně. Po 52 vteřinách hry se totiž trefil Aleš Jergl, který se prosadil již ve třetím utkání v řadě. Nicméně radost Hradci dlouho nevydržela. Krátce na to Plzeň srovnala zásluhou bývalého hradeckého forvarda Tomáše Mertla.

V 7. minutě vrátil vedení Hradci Jordan Perret, ale západočeši drželi krok, a ve 12. minutě svým druhým gólem opět srovnal Mertl. Přestřelka pokračovala, jelikož minutu nato se potřetí radovali Hradečtí po přesné střele Rudolfa Červeného.

Druhá část byla o poznání klidnější Hradec v ní působil lepším dojmem. Byl aktivnější, tlačil se dopředu a po zásluze tak přišel další gól. Ve 28. minutě navýšil vedení Radek Smoleňák a ve 35. minutě ve svém prvním extraligovým utkání Adam Kubík.

Pokud někdo čekal, že do třetí třetiny půjdou Východočeši zatažení s cílem bránit až do konce, tak se mýlil. Domácí pokračovali v ofenzivní smršti a ve 44. minutě navýšil vedení opět Smoleňák.

Ačkoliv dokázali Plzenští ve třetí části snížit, a to po střele Milana Gulaše, Martina Straky Petra Kodýtka na rozdíl jediného gólu, bylo z toho nakonec obrovské drama. Hradec nakonec ale vítězství uhájil.

Mountfield Hradec Králové - HC Plzeň 6:5 (3:2, 2:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 1. Jergl (Smoleňák), 7. Perret (F. Pavlík, Dragoun), 14. Červený (Smoleňák, Rákos), 28. Smoleňák (Zámorský, Červený), 35. Kubík (Jergl), 44. Smoleňák (Červený) – 3. Mertl (Gulaš, Budík), 14. Mertl (Gulaš, Moravčík), 53. Gulaš,  58 Straka, 60. Kodýtek.

Mountfield HK: Mazanec (Š. Lukeš) – Samuelsson, Zámorský, Cibulskis, Gaspar, Rosandić, F. Pavlík, Nedomlel –Perret, Bičevskis, Dragoun – Červený (A), Rákos, Smoleňák (C) – R. Pavlík (A), Cingel, Paulovič – M. Chalupa, Kubík, Jergl.

HC Škoda Plzeň: Frodl (48. Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, L. Kaňák, Budík, Vráblík – Pour, Mertl (A), Gulaš (C) –Rob, Kracík, Indrák – V. Němec, Přikryl, Kantner – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Lhotský, Svoboda

Diváci: 4372

Autoři | Foto Martin Doležal

Štítky Hokej, Mountfield HK, Hradec Králové, vítězství, Plzeň

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.