sobota 7. prosince 2019 Ambrož

Smoleňák čtyřmi body sestřelil nemohoucí Bratislavu

Tak tohle byla krasojízda! Hradečtí hokejisté porazili v druhém utkání Mountfield Cupu Slovan Bratislavu jednoznačně 6:2 a stále tak mohou pomýšlet na celkový triumf v turnaji!

Tentokrát hájil bránu domácích Daniel Dvořák, který tak nahradil Marka Mazance. Premiérově se v utkání ukázal i navrátilec Zdeněk Čáp. Na opačné straně stál bývalý hradecký forvard Roman Kukumberg

Zatímco včera Hradečtí vstřelili jen jeden gól, tentokrát nasázeli tři branky v rozmezí tří minut! Radek Smoleňák, Patrik Miškář a Štěpán Havránek dokázali mezi 10. až 12. minutou celkem třikrát rozlvnit síť branky Slovanu. Hosté dokázali v závěru periody alespoň zkorigovat.

Druhá třetina byla na góly skromná. Padly pouze dvě branky, a to na obou stranách. Nejprve navýšil vedení Hradce opět Radek Smoleňák a záhy snížil Eduard Šedivý.

Ve třetí části se prosadil i Mislav Rosandič a v poslední minutě utkání zkompletoval  kapitán Hradce Smoleňák hattrick! Hradečtí tak smetli soupeře 6:2 a v posledním utkání turnaje vyzvou Pardubice, které dnes padly se Spartakem jednoznačně 0:8. 

K celkovém triumfu ale musí Hradečtí fandit právě Slovanu. Ten musí v závěrečném klání porazit Spartak a zároveň Hradec zvítězit v derby za tři body.

Mountfield HK - Slovan Bratislava 6:2 (3:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 
10. Smoleňák (Rákos), 11. Miškář (Cibulskis), 13. Havránek (Rákos, Smoleňák), 32. Smoleňák (Červený), 52. Rosandič (Dvořák, Nedomlel), 60. Smoleňák (Rosandič, Rákos) – 20. Puliš, 49. Šedivý (Sloboda, Ševčík)

Mountfield HK: Dvořák – Rosandič, Nedomlel, Gaspar, Cibulskis, Čáp, Muška, Havránek – Červený, Rákos, Smoleňák "C" – Miškář, Pilař, Jergl – Dvořák, Matějček, Zabloudil – R. Pavlík, Kubík, Chalupa.

HC Slovan Bratislava: Habal – Štajnoch, Hudec, Bačík, Sersen "C", Meszároš, Podlipnik, Demo, Šedivý – Puliš, Urbánek, Kukumberg, Vlach, Zigo, Matoušek, Abdul, Miklík, Kytnár, Fafrák, Bobál, Sloboda, Vandas, Ševčík

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Ganger, Špringl

Diváci: 2408

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.