neděle 25. října 2020 Beáta

Hradečtí Votroci jedou do Jihlavy, sektor pro hosty bude otevřený

Navázat na domácí výhru s Vlašimí budou chtít Votroci v neděli večer, kdy se utkají s Vysočinou Jihlava. Ta skončila v uplynulém ročníku na pátém místě, o pět bodů za Hradcem, ovšem přes léto došlo v Jiráskově ulici k mnohým změnám.

Místo Radima Kučery Aleš Křeček, Lukáš Vaculík nikoli s kapitánskou páskou, ale v saku. To jsou jen dvě z řady proměn, kterými prošla během letní pauzy Jihlava – Jiráskovu ulici opustili i Mohamed Tijani, Jan Javůrek, Rajmund Mikuš, Lukáš Zoubele nebo Filip Novotný, který přišel Pod Lízátka. „Jihlava je pro nás trochu neznámá. Došlo k obměně realizačního týmu, odešlo i dost zkušených hráčů. Z těch tam zůstali vlastně jen Lacko a Klobása. Nový realizační tým si přivedl nové hráče“ konstatuje hradecký hlavní trenér Zdenko Frťala.

Sledování soupeře mu ztížila i skutečnost, že první zápas Vysočiny ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE byl odložen. Jihlava se měla v premiéře utkat s Chrudimí, ovšem koronavirus toto utkání přesunul až do nadcházející reprezentační pauzy. Přesto náš nedělní soupeř jeden ostrý zápas stihl – ve středu porazil v prvním kole MOL Cupu Starou Říši 4:1. „Je to trochu návrat v čase,“ připomíná Frťala, že Jihlava i Hradec musely na začátku nové sezony najet opět na režim středa – neděle, který si vyzkoušely v závěru minulé sezony.

Votroci ve středu zvládli vstup do ligy, doma porazili Vlašim 1:0. Nikdo si z tohoto zápasu neodnesl žádné zranění, takže v Jihlavě bude mít hradecký kouč k dispozici stejnou nominaci jako před ligovým debutem. A věří, že tříbodový zisk na startu jeho svěřence povzbudil. „Každé vítězství je důležité pro sebevědomí, i 1:0 je cenný výsledek,“ vrací se k průběhu zápasu, v němž si Hradečtí vypracovali množství šancí, ovšem o výhře rozhodla jediná trefa.

Utkání v Jihlavě začíná dnes v 17:00. Domácí klub otevře i sektor pro hostující fanoušky, v něm budou platit stejná opatření jako na ostatních místech stadionu.

Ohodnoť článek

Foto Facebook.com/fchradec | Zdroj fchk.cz

Štítky fotbal, Hradec Králové, Votroci, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, Jihlava, utkání

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.