čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Obdivohudný protest. Fotbalisté v Opočně vyzvali další kluby k bojkotu, bojují proti Berbrovi

Fotbalisté Opočna a Přepych před nedělním zápasem 6. kola 1. B třídy královéhradeckého kraje protestovali proti vedení Fotbalové asociace ČR (FAČR), hlavně proti místopředsedovi Romanu Berbrovi. Hráči obou mužstev si po úvodním hvizdu zhruba dvě minuty přihrávali ve středovém kruhu, zatímco hlasatel četl prohlášení obou klubů. Vyzval v něm k protestu další týmy, které s vedením FAČR nesouhlasí.

"Vážení fotbaloví fanoušci, oba oddíly Spartak Opočno a SK Přepychy tímto tradičním báčkem dávají symbolicky najevo svou nespokojenost s dlouhodobým stavem českého fotbalu. Především s personálním obsazením na všech úrovních FAČR," uvedl ve videu na klubovém webu hlasatel.

"Od okresních přes krajské fotbalové svazy až po samotné vedení FAČR, v nichž působí bývalí rozhodčí, kteří svým konáním, loajalitou a poslušností vůči panu R. B. (Romanu Berbrovi) jsou spoluzodpovědní za atmosféru a systém nastavený v našem nejpopulárnějším sportu a k jeho zlepšení a progresu rozhodně nepřispívají," pokračoval hlasatel za potlesku některých fanoušků.

Oba kluby vyzvaly k protestu další. "Obě mužstva předávají štafetu ostatním týmům po celé ČR, které mají podobný názor a nestydí se za něj, aby ve svých příštích utkáních podobným způsobem podpořili tuto aktivitu pod heslem: "Fotbal není FAČRU, fotbal je náš sport," dodal hlasatel. Po necelých dvou minutách už zápas klasicky začal a domácí zvítězili 5:2.

Bývalého sudího Berbra řada médií a fanoušků dlouhodobě kritizuje a považuje ho za faktického vládce českého fotbalu, který má údajně vliv například na komisi rozhodčích. Předseda asociace Martin Malík to opakovaně odmítl.

Autoři | Foto Youtube.com

Štítky Sport, fotbal, Opočno, Přepychy, FAČR, protest

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.