pátek 30. října 2020 Tadeáš

Hradec představil nové dresy na nadcházející sezónu. První utkání sehraje s českobudějovickým Motorem

Hradecký Mountfield už se chystá na novou extraligovou sezónu, která bude zahájena už 17. září na ledě Českých Budějovic. Vedení klubu dnes představilo i nové dresy. Do jednoho z nich se oblékl i kapitán týmu Radek Smoleňák.

Hradečtí Lvi sehrají první domácí utkání tři dny poté, co se utkají s Motorem. Pod Bílou věž zamíří Vítkovice. Klub přes léto doplnil a posílil kádr a jeho cílem je útočit na vyšší příčky než v uplynulém nedokončeném ročníku.

Vedení klubu je rádo, že se začátek extraligy neposouvá a zůstává na dohodnutém termínu. „Je lepší začít hned a mít prostor pro zápasy, které se třeba kvůli karanténě budou muset dohrávat. Spousta klubů má domluvené akce už od ledna ve svých arénách. Byl by tedy velký problém hledat místa a prostory pro dohrávání zápasů,“ uvedl generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Klub má manuál

Klub má vnitřní manuál, který se netýká jen hráčů A-týmu, ale všech, kteří chodí hrát na zimní stadion hokej. V případě, že by měl někdo z nich příznaky, vše se zkonzultuje s lékařem a ten rozhodne jakým způsobem se bude dál postupovat a zda se bude testovat.

V tuto chvíli jsme v jednání s hlavní hygieničkou a snažíme se, aby nám schválili náš manuál, který jsme si připravili v rámci extraligy, a který se blíží tomu co mají fotbalisté. Jde o to, že bychom se pravidelně testovali a pozitivně označení jedinci by chodili sami do karantény. O to se snažíme a sem to všechno směřujeme. Intenzivně jednáme s ministerstvem zdravotnictví a hygienou a mám pozitivní zprávy, že se to sune správným směrem. Teď sami od sebe hráče testovat nebudeme,“ doplnil Kmoníček.

Podle platných vládních nařízení, po konzultaci a schválení ze strany Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje se počítá s tím že se do ČPP Arény na zápasy A-týmu dostane 3945 osob. Ty budou rozděleny do osmi samostatných sektorů. Klub je zároveň připraven reagovat na případné změny jednotlivých omezení.

Složení A-týmu a trenéři

Hlavním trenérem byl pro nadcházející sezónu jmenován Vladimír Růžička starší. Za své asistenty si vybral Daniela Brandu a Davida Kočího. Trenérský štáb je tedy kompletně nový, naopak realizační tým zůstal beze změn.

Mužstvo opustilo sedm hráčů: Oskars Cibulskis, Michal Dragoun, Oscar Eklund, Tomáš Linhart, Patrik Miškář, Mislav Rosandič, Petr Šidlík. Na odchodu byl i Matěj Chalupa (Chicago Blackhawks), ten ale ještě v úvodu sezóny vypomůže pod Bílou věží.

Za Lvy bude naopak nově bojovat šestice hráčů: Jérémie Blain, Bohumil Jank, Kelly Klíma, Vladimír Růžička ml. , Jakub Sklenář a Jan Veselý, který by měl vypomáhat partnerskému Kolínu.

Kromě Matěje Chalupy získali Lvi na začátek sezóny ještě jednu výraznou tvář. Dres hradeckých hokejistů znovu oblékne obránce Detroit Red Wings a národního týmu Filip Hronek. Kádr Hradce Králové je tímto kompletní.

„Nové posily se začlenily. Každý z těch kluků má svou velkou kvalitu a jsou to přesně takoví hráči, kteří nám chyběli v té loňské sezóně,“ říká k posilám kapitán A-týmu Radek Smoleňák, který zároveň dodává: „Musíme předvádět akční hokej, kde se budeme snažit hodně napadat. Máme pracující tým, který dobře bruslí a myslím si, že jsme dobře natrénovaní. Teď to jen prodat. Jsem tady tři a půl roku a mám pocit, že je to nejvíc vyvážený tým, který tu byl.“

Cíl hradeckých hokejistů

V ročníku 2020/21 chce být klub na vyšších příčkách než v loňské sezóně – pohybovat se v popředí tabulky a probojovat se po roční pauze znovu přímo do čtvrtfinále play off. Letos do něj přímo postupují jen první čtyři týmy. Podle vývoje sezóny by klub rád pomýšlel i na medailové umístění.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Mountfield HK, Kateřina Malá

Štítky nová sezóna, MountfieldHK, koronavir, opatření, dres, Radek Smoleňák, Vladimír Růžička, Aleš Kmoníček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Petr Pencák

Pěkně napsané.

čtvrtek, 10. září 2020, 17:49

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.