sobota 8. května 2021 Statní svátek

Kradl v Trutnově v drogerii, aby si mohl koupit jídlo a drogy

Policisté dopadli muže, který si na Trutnovsku pravidelně chodil pro zboží do drogerií, za které však nikdy nezaplatil. Zboží pak obratem prodal, aby si mohl nakoupit jídlo pro vlastní potřebu. Kromě jídla si ale pořizoval i pervitin, jelikož je drogově závislý.

Trutnovští kriminalisté zadrželi sedmadvacetiletého muže, od prosince až do současnosti se totiž měl pravidelně dopouštět krádeží. Škodu kriminalisté odhadují na více než patnáct tisíc korun.

„V deseti případech odcizil z různých provozoven zboží, které si uschoval pod bundu a bez zaplacení odešel pryč. Protiprávního jednání se měl dopustit zejména v Trutnově, dále v jednom případě ve Dvoře Králové nad Labem a ve Vrchlabí,“ uvedla policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Terčem jeho krádeží bylo drogistické zboží, které obratem prodal a peníze použil na nákup potravin. Obviněný muž je navíc i uživatelem drog a za získané peníze měl nakoupit i pervitin.

„Obviněný byl již v minulosti v několika případech nepodmíněně odsouzen a brány věznice naposledy opustil v srpnu 2020. Muž má za sebou bohatou trestní minulost a pro policisty je již „známou“ osobou. Jedná se o muže bez domova, který nikdy nepracoval,“ dodala mluvčí.

Zloděj je aktuálně stíhaný ve vazbě, v případě prokázání viny mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.   

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky krádež, Trutnov, drogerie, jídlo, drogy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.