úterý 2. března 2021 Anežka

VIDEO: Cizinci podezřelí z krádeží výfukových filtrů u dodávek toho mají na svědomí víc. Hradecká policie proto rozšířila trestní stíhání

V minulých dnech rozšířila hradecká policie trestní stíhání tří cizinců, kteří jsou podezřelí z krádeží filtrů pevných částic ze zaparkovaných dodávek. Klade jim za vinu, že je odcizili z dalších devatenácti aut. Mezi nimi byly i dvě převozní sanitky. Celkem tak poničili jedenačtyřicet vozidel. Škoda vzrostla na tři miliony korun. Hrozí jim až osm let za mřížemi.

Dosud bylo uváděno, že jsou podezřelí z krádeží filtrů pevných částic z dvaadvaceti zaparkovaných aut. Škoda se v současné době ale zdvojnásobila na více než tři miliony korun. „Mužům ve věku od 38 do 43 let v případě odsouzení hrozí až osm let vězení. Od zatčení loni v říjnu jsou stíháni vazebně,“ řekla mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Podle policie se cizinci zaměřovali na dodávky Renault Master a Opel Movano, které byly zaparkované na volně přístupných místech v Hradci Králové a Pardubicích. „Z aut po demontáži uchycovacích šroubů a přeskřípnutí dvou gumových hadic demontovali filtr pevných částic," uvedla mluvčí. Filtry pak dodávali do své země jako náhradní díly.

Usilovné pátrání policistů po pachatelích trvalo dva měsíce. Pomohl jim k tomu i městský kamerový systém v Pardubicích. Všichni tři cizinci, kteří pocházejí z Evropské unie, byli už v říjnu obviněni z krádeže. Jednačtyřicetiletý muž byl navíc obviněn z maření úředního rozhodnutí. V září 2019 mu byl uložen za krádež tříletý trest vyhoštění.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, filtr pevných částic, policie, trestní stíhání, cizinci, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.