pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

FOTO|VIDEO: Policie pátrá po trojici, která je podezřelá z krádeže šperků v klenotnictví v Hradci

Kriminálka vyšetřuje krádež několika kusů šperků za více jak 340 tisíc korun. Došlo k ní 19. 7. v jedné prodejně klenotnictví v Hradci Králové. Z krádeže jsou podezřelé dvě ženy, které mluvily anglicky. Z výlohy si vyžádaly na prohlédnutí hodinky, zlaté řetízky a náramky. Po jejich odchodu jich několik zmizelo, stejně jako ony. Ve vězení mohou strávit až pět let.

Některé věci z výlohy si nechaly zabalit a požádaly prodavačku o jejich uschování. Tvrdily, že si musí na zaplacení nejdříve směnit peníze, a z prodejny odešly. Prodavačka ale následně zjistila, že se ženám povedlo nepozorovaně při manipulaci se šperky odcizit devět zlatých náramků a čtyři zlaté řetízky.

„Z kamerových záznamů jsme zjistili, že je doprovázel muž, který na ně před prodejnou čekal. Jelikož se nám do současné doby nepodařilo zjistit jejich totožnost, obracíme se s žádostí o pomoc na veřejnost,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

               

Kdo někoho ze zmíněné trojice pozná, má volat na bezplatnou linku 158, případně se může dostavit na jakoukoliv policejní služebnu.

                               
„Za trestný čin krádež, kterou byla způsobena větší škoda, hrozí pachateli trest odnětí svobody od 1 roku do 5 let,“ doplňuje mluvčí.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky policie, pátrání, Hradec Králové, krádež, klenotnictví, šperky

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.