pátek 30. října 2020 Tadeáš

Dcera je podezřelá, že matce vybrala z účtu půl milionu korun

Královéhradecká policie podezírá devatenáctiletou ženu z toho, že své matce prostřednictvím elektronického bankovnictví vybrala z účtu přes půl milionu korun. Soud na podezřelou uvalil vazbu. V případě odsouzení jí hrozí až deset let vězení. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Magdaléna Vlčková.

"Dcera si bez souhlasu matky opatřila přihlašovací údaje do jejího elektronického bankovnictví. Po přihlášení se k bankovnímu účtu své matky měla převést peníze prostřednictvím 22 příkazů v průběhu několika měsíců letošního roku," řekla mluvčí. Peníze žena podle policie utratila pro svou vlastní potřebu.

Podezřelá se před policií skrývala. Detektivové ji v minulých dnech vypátrali a zadrželi na Náchodsku. Obvinili ji z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, podvodu a neoprávněnému přístupu k počítačovému systému a nosiči informací.

Policie připomněla, že by lidé měli být při používání internetového bankovnictví opatrní. "Neměli by sdělovat dalším osobám hesla. Může se jednat například o elektronické bankovnictví, ale i o poštovní schránku či například prostředí účtů na sociálních sítích," uvedla mluvčí.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, kriminalita, podvod, Hradecko, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.