Vyšetřování případů několika úvěrových podvodů ukončili v těchto dnech náchodští kriminalisté. O všech by se podle policistů dalo říci, že při nich dlužníci snadno uzavírali smlouvy a půjčovali si peníze, aniž by si pořádně promysleli, zda při jejich uzavírání splňují požadované podmínky.
Jedním z lidí, kteří se dostali do dluhové plasti byl sedmašedesátiletý muž z Náchoda, který v průběhu let 2015 až 2018 uzavřel hned šest úvěrových smluv. „Podle výsledků šetření policistů hned od počátku uváděl do smluv nepravdivé údaje a zamlčoval podstatné skutečnosti. To se mu však nevyplatilo. Své závazky nestíhal hradit a nakonec zůstal dlužit téměř 95 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.
Podobný příběh prožila i dvaapadesátiletá žena z Policka nad Metují, která při uzavírání smlouvy sjednané v roce 2014 prostřednictvím internetu neuvedla pravdivé údaje. „Měla v té době ještě jiné závazky a vypůjčené peníze nestíhala včas splatit. Tento závazek vzhledem k uplynulé tříleté promlčecí lhůtě již uhradit nemusí, ty další v řádech desetitisíců ji však ještě čekají,“ shrnula Prachařová.
Trojici zadlužených uzavírá jednasedmdesátiletá důchodkyně z Broumovska, která si v letech 2014 až 2018 vzala několik půjček, některé v řádech desítek tisíc korun. „I když se snažila vypůjčené částky splácet, nepodařilo se jí to a nakonec s dluhy skončila v osobním bankrotu,“ dodala mluvčí.
Všem třem nyní hrozí postih za přečin úvěrového podvodu. I v této souvislost policisté varují, že kdo při sjednávání úvěrové smlouvy nebo při čerpání úvěru uvede nepravdivé nebo hrubě zkreslené údaje nebo podstatné údaje zamlčí, může počítat i s několikaletým trestem odnětí svobody nebo zákazem činnosti.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.