So 15. 8. 2026Hana
Krimi

Utekl z Hradecké nemocnice, v pyžamu a bačkorách ujížděl kradeným vozem

DDenisa Alabniová2 minuty čtení23. 6. 2019, 15:55
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek · Foto: PČR

Včera odpoledne zaměstnal hradecké policisty utíkající pacient. Ten před 17. hodinou uprchl z hradecké nemocnice. A nezastavilo ho ani to, že byl v pyžamu a bačkorách.

Netrvalo to dlouho a o pár minut později se už na policii hlásila žena, která měla s pacientem co dočinění. „Muž jí před přechodem pro chodce na soutoku Labe a Orlice skočil do auta, nepodařilo se mu ji vytáhnout z vozu, tak ji vytlačil na sedadlo spolujezdce,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová. S autem pak začal ujíždět směrem na Pardubice.

Na Rašínově třídě ženu vysadil a sám si vesele pokračoval v cestě. Po oznámení rozjeli policisté velkou pátrací akci, do které zapojili i vrtulník. A znovu jim pomohlo při hledání oznámení. „O půl hodiny později jsme přijali oznámení o krádeži oblečení ze zahrady rodinného domu ve Lhotě pod Libčany,“ popisovala mluvčí.

Další telefonát na policii přišel od obsluhy čerpací stanice, kde si tento muž natankoval a bez placení odjel. Zhruba o hodinu později policisté hledané vozidlo našli. Řidič právě mířil od obce Stračov směrem na Hradec Králové. Policisté se samozřejmě snažili muže zastavit, ten ovšem nereagoval. Na zběsilou honičku ale nedošlo. „Řidič sice výzev nedbal a pokračoval v jízdě, ale stále dodržoval rychlost jak v obci, tak i mimo obec,“ dodala Kormošová.

Policisté ho nakonec zastavili pomocí zátarasu u obce Rozběřice. Čtyřiačtyřicetiletý muž putoval zpět do péče lékařů a auto se bez újmy vrátilo k majitelce. Za podezření ze spáchání trestného činu loupež hrozí muži trest v rozmezí 2 roky až 10 let.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 KčVzdělání

Rodiče plánují výdaje na školu, téměř polovina počítá s částkou do 3 000 Kč

Začátek nového školního roku by měl podle rodičů zatížit rodinné rozpočty méně než v předchozích letech. Negativní dopad růstu cen na plánování školních výdajů zároveň uvádí méně rodičů než loni. Téměř polovina rodičů počítá s náklady do 3 000 Kč, zatímco 19 % očekává výdaje nad 5 000 Kč, jak vyplývá z průzkumu České bankovní asociace (ČBA).

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peciSpolečnost

Nechtěli jsme jít cestou masové turistiky, říká Vlastimil Gereg z Resortu Na peci

Na břehu Lipenské přehrady v Nové Peci vznikl nový volnočasový resort, který se veřejnosti otevřel 2. srpna. Rodinný projekt vznikal několik let a jeho cílem je nabídnout návštěvníkům klidné zázemí pro odpočinek, sport i poznávání šumavské přírody. O tom, jak se rodila myšlenka resortu, čím je Nová Pec výjimečná a co zde mohou hosté zažít, jsme hovořili s Vlastimilem Geregem, který stál u samotného zrodu projektu, řídil jeho realizaci a dovedl ho až do současné podoby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook