Dnes, 16:35
Královéhradecká policie obvinila dva muže z rozsáhlé výroby a prodeje pervitinu. Drogu podle kriminalistů vyráběli v areálu společnosti v Hradci Králové. Při domovních prohlídkách policie zajistila předměty, chemikálie a prekurzory, z nichž by obvinění mohli vyrobit až kilogramy drogy. V případě odsouzení mužům hrozí až 12 let vězení. Oba policie stíhá na svobodě.
Výrobcem drogy byl podle policie devětatřicetiletý muž, který vyráběl pervitin několik let v Česku i v cizině. "Vyrobil stovky gramů drogy, kterou následně prodával nebo poskytoval dalším uživatelům. Od konce roku 2025 až do svého zadržení v lednu 2026 měl pokračovat ve výrobě ve vnitřních prostorách jednoho technického objektu v Hradci Králové," uvedla mluvčí policie Martina Jandová.
Druhým obviněným je třicetiletý muž, který staršímu muži poskytoval prostory k výrobě drogy. "Z výroby profitoval, protože si od staršího muže drogu opakovaně nakupoval," uvedla mluvčí s tím, že v minulosti byl mladší muž za drogový delikt odsouzen.
Kriminalisté případ dál vyšetřují a nevylučují, že na výrobě drog se mohli podílet i další lidé.
Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?