St 12. 8. 2026Klára
Hokej

Domácí souboj s tabulkovým soupeřem Mountfieldu nevyšel

Oondrejnovotny2 minuty čtení13. 10. 2019, 18:30
Hradec doma padl s Energií.
Hradec doma padl s Energií. · Foto: mountfieldhk.cz

Tipsport extraliga zavítala se svým 10. kolem také pod Bílou věž, kde se však tentokrát hradeckým hokejistům nevedlo. Před utkáním na tom sice byli Východočeši v tabulce o trochu lépe, než jejich nedělní soupeř z Karlových Varů. Tento rozdíl je však už smazaný. Hosté totiž trpělivým výkonem dokráčeli ke třem bodům.

První třetina se domácím příliš nevydařila. Navíc povedený nebyl ani samotný vstup do utkání, protože už ve druhé minutě poslal Karlovarské do vedení Ondřej Beránek. Hradec pak sice občasnými akcemi zahrozil, střelecky produktivnější byl ale jednoznačně hostující celek, který se místy vehementně snažil svůj náskok navýšit. 

Ve druhém pokračování se sice skóre neměnilo, paradoxně to ale byla perioda, kde se diváci poměrně bavili. Oba týmy totiž hrály hodně ofenzivní hokej a hra nahoru dolu držela v permanenci především oba brankáře. Inkasoval ale nakonec, až na začátku třetí třetiny, opět Marek Mazanec, jehož překonal tentokrát dorážející Tomáš Rachůnek.

Mountfield pak ještě zatopil pod ofenzivním kotlem. Netrvalo tak dlouho a deset minut před třetí sirénou vystřelil přesně umístěný projektil z mezikruží Lukáš Cingel - 1:2. V tu chvíli se bouřící ČPP Aréna mohla radovat za dvě minuty podruhé a tentokrát už z vyrovnání! Proti střele Mateje Pauloviče ale stála konstrukce karlovarské branky. 

Hosté se pak začali soustředit už zcela na defenzivu, a to situaci Hradeckých ještě více komplikovalo. Při hře bez brankáře navíc potvrdil vítězství Varů svoji druhou brankou v zápase Tomáš Rachůnek. Západočeši se tak po vítězství 3:1 bodově dotáhli právě na Východočechy.

Mountfield HK vs. HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:0, 1:2) 

Branky a nahrávky: 50. Cingel (R. Pavlík) – 2. O. Beránek (Raška I.), 42. T. Rachůnek (Šenkeřík, Flek), 59. T. Rachůnek  

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
UHKZ kraje

Na UHK míří stále více studentů. Přihlášek letos přibylo téměř o tisíc

Univerzita Hradec Králové letos jede na vlně zájmu. Do přijímaček se přihlásilo 10 400 uchazeček a uchazečů, tedy skoro o tisíc víc než loni. Velký zájem vzbudil i nový obor Ošetřovatelství.

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičkuOstatní sporty

Nejnáročnější Czech Tour v historii přivede do Česka cyklistickou špičku

Do Česka v srpnu zavítá světová cyklistika. Osmnáctý ročník Czech Tour poprvé patří do kalendáře ProSeries Mezinárodní cyklistické unie a na start přivede také týmy nejvyšší kategorie, mezi nimi Netcompany INEOS a NSN Cycling Team. Peloton čekají čtyři etapy, 650 kilometrů a tři horské dojezdy.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook