18.10.2025 | |
Dvůr Králové nad Labem |
V sobotu 18. října 2025 se uskuteční tradiční Safariběh ČSOB, benefiční akce, která letos podporuje ochranu žiraf a jejich přirozeného prostředí v Africe. Po přesunu termínu z původního dubnového data se běh vrací s jasným cílem: pomoci ohroženým druhům a přispět na jejich ochranu. Ať už jste zkušený běžec, nebo chcete jen podpořit dobrou věc, Safariběh nabízí různé trasy pro všechny.
Pro rodiny a rekreační běžce je připraven 2 km dlouhý "rodinný běh", který zavede účastníky přímo do Lvího safari. Náročnější sportovci si mohou vyzkoušet běh na 5 a 10 km, jehož trasa vede do Afrického safari Josefa Vágnera. A pro ty nejvytrvalejší je připravena nostalgická trasa na 20 km, která připomene původní trasu z prvního ročníku Safariběhu v roce 1975.
I když se na Safariběhu oceňují nejlepší časy v každé kategorii, hlavním cílem je podpořit ochranu přírody a záchranu ohrožených druhů. V minulosti pomohl Safariběh získat prostředky na transport nosorožců, záchranu antilop Derbyho, bongů horských či psů hyenových. V roce 2025 se běží pro záchranu žiraf, které jsou na pokraji vyhynutí.
Přijďte podpořit dobrou věc a běhejte pro ochranu přírody a ohrožených druhů. Safariběh ČSOB se koná v sobotu 18. října 2025, ať už na krátké, nebo dlouhé trati, každý krok pomáhá!
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám