pondělí 13. července 2020 Markéta

Pec pod Sněžkou navštíví v tomto období až 10 tisíc lidí denně. Hotely praskají ve švech a doprava kolabuje

S blížícím se Silvestrem se vydaly na hory tisíce lidí, kteří nechtějí trávit poslední dny v roce ve městě. S tím jsou ale spjaty dlouhé kolony a komplikace. Dnes například v Peci pod Sněžkou i ve Špindlerově Mlýně zcela zkolabovala doprava.

"Do hor se vrátilo zimní počasí. Mrazivé dny a noci jsme využili k zasněžování a díky tomu můžeme každý den otvírat další sjezdovky," řekla  mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou Zina Plchová. Sjezdovky ve SkiResortu v nynějším silvestrovském týdnu podle ní každý den navštíví zhruba 10.000 lidí.

Dnes se v areálech SkiResortu Černá hora, Pec pod Sněžkou, Černý Důl, Malá Úpa a Velká Úpa lyžovalo na 22 kilometrech sjezdovek s 25 až 50 centimetry sněhu. V provozu byl také lyžařský přejezd SkiTour z Černé hory do Pece pod Sněžkou a jezdilo i všech 12 skibusových linek. Pro běžkaře vlekaři SkiResortu upravili zhruba 20 kilometrů běžeckých tras na vrcholu Černé hory a v okolí Pece pod Sněžkou.

"Od pondělí se na Černé hoře otevře horní úsek Černohorské sjezdovky a v Peci sjezdovky Javor 1 a Hnědý vrch. Celkově tak SkiResort nabídne od 30. prosince lyžování na 27 kilometrech sjezdovek na jeden skipas v pěti areálech," uvedla Plchová.

Další sjezdovky otevírá i největší české středisko Špindlerův Mlýn, které dnes nabídlo deset kilometrů sjezdovek po 8,5 kilometru ve čtvrtek. Dnes špindlerovští vlekaři otevřeli sjezdovku Hřiště na Medvědíně a spustili vlek na Medvědíně a vlek na Horních Mísečkách.

V omezeném provozu jsou ve středních a východních Krkonoších areály Mladé Buky, Strážné, Dolní Dvůr a areál Kebrlák na Kněžickém vrchu u Vrchlabí. Mimo provoz jsou zatím areály Herlíkovice - Bubákov, Svoboda nad Úpou, druhá část areálu Kněžický vrch a areály v Žacléři.

V Orlických horách jsou v provozu areály Říčky a Deštné. V Říčkách je v provozu lanovka a otevřena je červená sjezdovka. V Deštném v Orlických horách je v provozu jedna sjezdovka a čtyřsedačková lanovka.

V Pardubickém kraji se v omezeném rozsahu lyžuje v areálech v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem, v areálu Buková hora v Orlických horách a ve středisku České Petrovice. Ostatní areály jsou zatím mimo provoz. V areálu Buková hora jezdí dvě lanovky a otevřeny jsou sjezdovky Mlýnická a Svitavská o celkové délce přes tři kilometry.

V Dolní Moravě lyžaři mohou využít sjezdovku Sněžník B s lanovkou a dětský skipark. Délka otevřených sjezdovek činí skoro dva kilometry. České Petrovice sezonu zahájily dnes otevřením modré sjezdovky.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, počasí, rekreace, hory, Královéhradecký, Pardubický, 2.VERZE, AUDIO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.