Počasí dnes16 °C, zítra19 °C
Sobota 18. května 2024  |  Svátek má Nataša
Bez reklam

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Ambulantní odlehčovací služba nabízí podporu pečujícím osobám v Hradci Králové

PR článek

Sociální služby města Hradec Králové rozšiřují spektrum svých služeb o možnost denního pobytu.

Pečujete-li dlouhodobě o člena své rodiny, víte, že občas nastane situace, kdy potřebujete čas sami pro sebe – ať už z důvodu návštěvy lékaře, odpočinku či dovolené. V takových momentech přichází na pomoc odlehčovací služba, která umožňuje bezstarostně svěřit péči o své blízké do rukou profesionálů. Pro obyvatele Hradce Králové a okolí tuto podporu poskytují Sociální služby města Hradec Králové v novém moderním zařízení v Honkově ulici na Pražském Předměstí uvedeném do provozu v roce 2022.

„Naším cílem je umožnit pečujícím osobám čas na odpočinek a regeneraci, jelikož neustálá péče o blízké s omezenou soběstačností může být fyzicky i psychicky velmi vyčerpávající. Někdy je nezbytné, aby se pečující mohli plně věnovat svým potřebám nebo řešit osobní záležitosti. V těchto případech poskytujeme kvalifikovanou dočasnou péči,“ vysvětluje Robert Černý, ředitel Sociálních služeb města Hradec Králové.

Personál zařízení přistupuje k pacientům a jejich rodinám s empatií a respektem, dbá na individuální potřeby a přání každého klienta. I proto může zařízení denně nabídnout ambulantní péči deseti klientům.

Ambulantní odlehčovací služba je provozovaná každý pracovní den od 7:30 do 16:30 a každou první sobotu v měsíci od 8:00 do 17:00. Můžete ji využít flexibilně dle svých aktuální potřeb a situace – na několik hodin nebo po celý den, jednorázově či pravidelně. Služba je určena osobám starším 18 let s omezenou schopností samostatného života z důvodů věku, chronického onemocnění nebo handicapu.

Původně byla služba koncipována pouze jako pobytová s kapacitou 35 lůžek pro krátkodobé i delší pobyty, maximálně na 180 dní v kalendářním roce. Od listopadu 2023 je k dispozici také ambulantní péče formou denního stacionáře s cílem umožnit klientům co nejdéle zůstat v domácím prostředí, poskytnout jim potřebnou podporu a péči a zajistit stravu během dne. Klienti mají také možnost zapojit se do společenských a kreativních aktivit, které přispívají k udržení a rozvoji kognitivních schopností a nabízejí příležitost k setkávání s ostatními klienty a účasti na kulturních akcích pořádaných přímo v zařízení.

Další informace včetně kontaktu, kde rádi zodpovíme vaše dotazy k pobytové i ambulanční péči naleznete na stránkách www.socialnisluzbyhk.cz.     

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Hradec Králové, sociální služby, Pražské Předměstí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Ambulantní odlehčovací služba nabízí podporu pečujícím osobám v Hradci Králové  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.