sobota 11. července 2020 Olga

Školáci si dnes půjdou pro vysvědčení. Městští strážníci v Hradci proto dohlédnou na jejich bezpečnost u přechodů před školami

Na řadě škol se rozdávalo vysvědčení už v pátek minulý týden a děti tak mají ředitelské volno. Jsou ale školy, kde vysvědčení budou dostávat až dnes. I kvůli tomu bude u školních přechodů dohlížet víc strážníků a asistentů prevence kriminality na bezpečné přecházení.

Například děti z Biskupského gymnázia v Hradci, nebo ZŠ Bezručova už mají v těchto dnech volno. Pro vysvědčení si došly minulý týden v pátek. Jinde ale obdrží vysvědčení právě dnes, kdy je konec školního roku. Na školáky se chtějí zaměřit strážníci. Školáci, kteří se mnohdy neviděli několik měsíců jsou roztržití, nepozorní a ztrácí dost často i získané návyky.

Městská policie v Hradci proto zvýší počet hlídek, které budou mít za cíl dohlédnout na bezpečné přecházení dětí přes silnici. 

„U přechodů budeme stát ve dvou časových úsecích od 7:30 – 8:00 a od 8:45 – 9:30 hodin. U některých přechodů dohlíží i hlídka dopravní skupiny s radarem na dodržování povolené rychlosti,“ říká mluvčí hradeckých strážníků Simona Pacltová.

Až dostanou děti vysvědčení, hlídky hradecké městské policie, se v souvislosti s požíváním alkoholu dětmi a mladistvými, zaměří na kontrolu parků, hřišť, nábřeží a dalších míst, kde se ráda schází mládež po skončení vyučování.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky školy, strážníci, Hradec Králové, přechod, rychlost, parky, alkohol

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.