Počasí dnes25 °C, zítra19 °C
Čtvrtek 21. září 2023  |  Svátek má Matouš
Bez reklam

V Hradci Králové se rozsvítí Světlo lékařům. Celorepubliková akce má podpořit zdravotníky v době kronakrize

Světlo lékařům je projekt Asociace společenské odpovědnosti a iniciativy Energii lékařům. Ta chce upozornit na to, jakým způsobem jsou lékaři v dnešní době potřební a nenahraditelní. Cílem je zároveň podpořit lékařský personál v celé zemi. Potřebnou energii zhmotní speciálně vytvořené Giving Tuesday balíčky s kvalitními produkty a potravinami. Fakultní nemocnice Hradec Králové se rozzáří 29. listopadu.

Světlo lékařům bude na budovách nemocnic po celé republice symbolicky zářit pro všechny zdravotníky, dobrovolníky a spoluobčany zasažené pandemií COVID-19 u příležitosti světového dne štědrosti a dobrých skutků Giving Tuesday. Ten letos připadá na úterý 1. prosince.

Kdy a kde rozsvítíme Světlo lékařům?

24. 11. Brno, Zlín
25. 11. Olomouc, Ostrava
26. 11. Jihlava, České Budějovice
27. 11. Plzeň, Karlovy Vary
28. 11. Ústí nad Labem, Liberec
29. 11. Hradec Králové, Pardubice
30. 11. Středočeský kraj
01. 12. Praha

Světlo a energie zdravotníkům

Na budovách nemocnic se od 24. listopadu do 1. prosince na podporu zdravotníků postupně ve všech krajích Česka rozsvítí Světlo lékařům složené ze symbolů srdce a baterie. Zatímco srdce v podobě loga Giving Tuesday ztělesňuje dobro, baterie v podobě loga iniciativy Energii lékařům představuje potřebnou energii.

Hlavním cílem této aktivity je vyjádřit zdravotníkům potřebnou podporu a ukázat jim, že v tom nejsou sami. „S druhou vlnou pandemie se pereme všichni, ale největší boj svádí lékaři, zdravotní sestry a bratři, záchranáři, laborantky, zdravotničtí asistenti a dobrovolníci, kteří jedou na doraz. Bohužel se mi zdá, že velká vlna solidarity s nimi se vytratila společně s první vlnou pandemie. Proto jsme se rozhodli tyto ctnosti znovu zažehnout a dát tak všem, kteří bojují za životy druhých, novou energii a naději na lepší zítřky,“ říká Lucie Mádlová, výkonná ředitelka Asociace společenské odpovědnosti.

Vedle symbolické podpory se zdravotníci dočkají také dárky v podobě potravinových balíčků. Ty obsahují kvalitní pečlivě vybrané potraviny. „V našem balíčku je vždy mix tyčinek, oříšků, sušeného ovoce a dalších nutričně hodnotných potravin. Složení je pestré a splňuje přísná hygienická kritéria. Energii lékařům, tedy všem zdravotníkům jsme dodávali již v první vlně a rozhodli jsme i v druhé vlně obnovit činnost, aktivovat rozsáhlý dobrovolnický a partnerský tým a vnést do společnosti velkou dávku dobra. V rámci aktivity Světlo lékařům jsme naše klasické balíčky doplnili ještě dary od členů Asociace společenské odpovědnosti na podporu zdravotníků. Všechny produkty jsou vyslyšením poptávky zdravotnických zařízeních,“ popisuje Jan Lukačevič, zakladatel a kouč energetického týmu Energii lékařům.

Pomoci může každý

Aktivita Světlo lékařům vznikla za finanční podpory České spořitelny. “Zdravotníkům patří uznání a vděk za to, jak zvládají pandemii, a právě k nim by měla mířit podpora nás všech. Jsou bez patosu hrdiny současnosti. Zdravotníky podpořila Česká spořitelna a její zaměstnanci i na jaře, ať už benefičním koncertem, nebo osobními příspěvky projektu Energii lékařům. Ve druhé, daleko děsivější vlně, která s sebou nese navíc rezignaci a letargii celé společnosti, jsme se do podpory zapojili znova. Naši zaměstnanci přispívají více než aktivně, i proto věřím, že Světlo lékařům dodá energii nejen zdravotníkům, ale celé naší společnosti," říká za Českou poštu Andrea Studihradová.

Zdravotnický personál včetně dobrovolníků po celém Česku může podpořit kdokoliv z nás prostřednictvím speciální dárcovské sbírky vzniklé k aktivitě Světlo lékařům. „I díky vaší štědrosti budou moci být zajištěny základní i širší potřeby zdravotníků, jako je například hlídání dětí či náhradní ubytování, které jim naplno umožní bojovat proti pandemii COVID-19,“ dodává Mádlová.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Tisková zpráva

Štítky Fakultní nemocnice Hradec Králové, FN, Světlo lékařům, projekt, podpora, krize, koronavirus, COVID-19, energie, Giving Tuesday, lékař, zdravotnický pracovník, Hradec Králové, Česká spořitelna, Česko, Brno, Česká pošta, Asociace společenské odpovědnosti, o

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

V Hradci Králové se rozsvítí Světlo lékařům. Celorepubliková akce má podpořit zdravotníky v době kronakrize  |  Společnost  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.