Počasí dnes-1 °C, zítra2 °C
Neděle 29. ledna 2023  |  Svátek má Zdislava

Dvůr Králové má nové dětské hřiště. Na podzim vznikne i odpočinková zóna

Veřejnosti začalo sloužit o prázdninách dětské hřiště ve Dvoře Králové nad Labem. Konkrétně se nachází mezi ulicemi Smetanova, Bezručova a Staškova. Vybudováno bylo jako vítězný projekt, který navrhl do 1. ročníku participativního rozpočtu Zdeněk Flegr.

„Jsem moc rád, že se vše podařilo dotáhnout do zdárného konce, stojí za tím spousta práce a chtěl bych poděkovat všem, kteří se na realizaci projektu podíleli,“ říká Zdeněk Felgr. Flegr zároveň doufá, že by se hřiště mohlo v budoucnu rozšířit o další prvky.

Aktuálně mohou na hřišti děti využít skluzavku, houpačky nebo lanové centrum.

Na stavbě se podílela specializovaná firma, která dodala a namontovala herní prvky. Ruce k dílu zapojili i pracovníci technických služeb města. Nachystali dopadové plochy a oplotili areál. Dřevěné lavičky spolu se zastřešením posezení vyrobili a dodali pracovníci městských lesů. V průběhu podzimu budou vysazeny podél plotu směrem k silnici i keře.  

Další v pořadí je i druhý projekt., !Dvorská oáza".  Ten získal v prvním ročníku participativního rozpočtu potřebný počet hlasů k tomu, aby mohl být zrealizován. Už během podzimních měsíců vznikne na Hankově náměstí, v prostotu mezi gymnáziem a Hankovým domem, odpočinková zóna.

Ohodnoť článek

Štítky Smetanova ulice, hřiště, děti, zábava, volný čas, odpočinková zóna, Dvůr Králové nad Labem, projekt

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.