Už jen do neděle mohou lidé svým hlasem vylepšit Hradec Králové

Do neděle 20. října probíhá hlasování v rámci prvního ročníku participativního rozpočtu Pro(buď) Hradec v Hradci Králové. Obyvatelé města mohou rozhodovat o realizaci 21 vybraných projektů, které splnily pravidla a prošly schvalovacím procesem.

Město rozdělilo projekty do dvou kategorií: malé projekty s maximálním rozpočtem 400 000 Kč a velké projekty do 2 000 000 Kč. Na hlasování je vyčleněno celkem 10 milionů korun, přičemž 4 miliony jsou určeny pro malé projekty a 6 milionů pro velké.

Hlasování probíhá prostřednictvím platformy Munipolis, kde mají obyvatelé možnost přidělit až 5 kladných a 2 záporné hlasy v každé kategorii. Na jeden projekt lze udělit maximálně 2 hlasy. "Hlasovat mohou všichni, kdo v Hradci Králové bydlí, pracují nebo studují, a jsou starší 15 let," přiblížila hlasování hradecká primátorka Pavlína Springerová.

Výsledky hlasování budou zveřejněny na konci října, a realizace vybraných projektů by měla začít již letos, přičemž všechny projekty musí být dokončeny nejpozději do dvou let od hlasování​

Ohodnoť článek

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky participace, participativní, Hradec Králové, primátorka, Springerová, projekt

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.