Počasí dnes0 °C, zítra-1 °C
Pátek 1. prosince 2023  |  Svátek má Iva
Bez reklam

Starostou Rokytnice v Orlických horách se stal bývalý hejtman Štěpán

Bývalý sociálnědemokratický hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (Rokytnice PRO) se stal novým starostou dvoutisícového horského města Rokytnice v Orlických horách. Vystřídal dosavadního starostu Luboše Michalce ze Sdružení pro Rokytnici. Dříve opozičního zastupitele Štěpána zvolilo starostou osm ze 14 přítomných zastupitelů. Zastupitelů je v obci celkem 15. Byla provedena i výměna dalších radních.

Jiří Štěpán byl hejtmanem v letech 2016 až 2020. V kraji tehdy vládla pětičlenná koalice ČSSD, ODS, Koalice pro Královéhradecký kraj, koalice Starostů a Východočechů a TOP 09.

Podle nového starosty Štěpána byla důvodem změny nespokojenost s prací bývalého vedení radnice. "Vedení města nepředkládalo zastupitelstvu dostatečné informace k projednávaným bodům, dávalo mnohdy zavádějící a mylné informace zastupitelům, dostatečně nevyužívalo dotační programy a zároveň bylo město velmi neefektivní z hlediska přípravy investic," řekl dnes Štěpán.

Místostarostkou byla dnes zvolena Eva Levá (Město ROH). Dalšími novými radními jsou po dnešku Markéta Jirátová (Rokytnice PRO), Zdeněk Vošvrda (Město ROH) a Daniel Divíšek (Na horách doma).

Funkce starosty bude do 1. ledna 2024 funkcí neuvolněnou. Do té doby tak bude mít starosta nárok na odměnu, jakou mu v rozsahu stanovenou zákonem odsouhlasí zastupitelé. Od 1. ledna 2024 bude funkce starosty uvolněnou, tedy plně placenou funkcí. Funkce místostarostky je nově uvolněnou funkcí. Ostatní radní jsou funkce neuvolněné.

Volby v Rokytnici vyhrálo loni sdružení nezávislých kandidátů (SNK) Rokytnice PRO, které získalo pět mandátů v patnáctičlenném zastupitelstvu. Druhé skončilo SNK Sdružení pro Rokytnici se ziskem čtyř mandátů. Tři mandáty v zastupitelstvu má SNK Město ROH, dva uskupení SNK Na horách doma a jedno místo KDU-ČSL.

Kraj v současnosti vede koalice čtyř subjektů, koalice ODS, STAN a Východočeši, dále Piráti, Koalice pro Královéhradecký kraj (KDU-ČSL, VPM, Nestraníci) a Spojenci pro Královéhradecký kraj (TOP 09, HDK, LES). V 45tičlenném zastupitelstvu má většinu 27 hlasů. Hejtmanem je Martin Červíček (ODS), dříve náměstek tehdejšího hejtmana Štěpána.

Hodnocení článku je 44 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky ČR, správa, personální, Rychnovsko

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Starostou Rokytnice v Orlických horách se stal bývalý hejtman Štěpán  |  Politika  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.