neděle 29. listopadu 2020 Zina

Klicperovo divadlo obnovuje živá vysílání

Klicperovo divadlo v Hradci Králové obnovuje živá vysílání rozhovorů, koncertů, vyprávění či scénických čtení. Zahájí je dnes na státní svátek připomínající vznik Československa. Od jara do června pořad Podkroví Live již uvedl 57 dílů.

Pořad uvádí herec Jan Vápeník, středečním streamem naváže na jarní putování po divadelních zákoutích nebo historickém centru Hradce Králové. Dnes od 19:00 půjde do Muzea východních Čech, které je po rekonstrukci. Vysílání divákům divadlo zprostředkuje přes facebook nebo youtube.

"Kolik dílů Podkroví Live v podzimní části sezony vznikne, dosud není jasné. Bude záležet, jak dlouho bude divadlo z důvodu vládních opatření pro veřejnost uzavřené," uvedl mluvčí divadla Martin Sedláček.

Divadla jsou zavřená od 12. října. Vládní omezení se dotkla i dalších oblastí kultury.

V minulých týdnech Klicperovo divadlo odvysílalo několik dílů cyklu Rozpravy o Nápravě, ve kterých diskutují Jan Hábl z Univerzity Hradec Králové a herec František Staňek. Zvou si hosty a diskutují s nimi o myšlenkách Jana Amose Komenského.

"Divadlo také uvažuje o streamování programu k tradičním podzimním událostem, jako je 17. listopad či Noc divadel, pokud by aktuální situace nedovolila uskutečnit je pro živé publikum," uvedl Sedláček.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto repo facebook.com

Štítky ČR, divadlo, internet, koronavirus, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.