neděle 16. května 2021 Přemysl

Krajská metropole se dnes poprvé rozzáří ve vánočním kabátu. Slavnostní rozsvícení se chystá na Masarykově náměstí

Čtyřiadvacet dní od dnešního dne, tedy zároveň i první prosincové neděle, zbývá do letošního Štědrého dne. Dnes se tak slaví první adventní neděle, která bude i v Hradci Králové ve znamení slavnostního rozsvícení kompletní vánoční výzdoby napříč celým městem a především třech hlavních vánočních stromů, přičemž u toho na Masarykově náměstí proběhne slavnostní pokyn k rozsvícení celého města.

Akce začíná v 16 hodin, kdy bude na návštěvníky čekat také kulturní program. „V rámci něho primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek rozsvítí vánoční strom. Předvánoční náladu také vytvoří Školní smíšený pěvecký sbor při Biskupském gymnáziu a Církevní ZUŠ v Hradci Králové,“ říká k programu ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti Miroslav Franc.

Se stromem na Masarykově náměstí se rozsvítí vánoční výzdoba v celém městě, včetně stromů na Velkém náměstí a náměstí 28. října, kam byly urostlé a košaté stromy taktéž přepraveny v úterý a během následujících dnů je Technické služby města Hradec Králové ozdobily do finální podoby. 

„Pro letošní rok je nachystáno 142 motivů v podobě vloček, hvězd a chocholů rozvěšených na sloupech veřejného osvětlení. Zdobilo se 34 vzrostlých stromů a chystaly se také světelné řetězy s více než dvaceti a půl tisíci diodami. Letos jsme také nakupovali nové kusy, většinou šlo o ty, které byly z dřívějška nějak poškozené a bylo je třeba vyměnit. Nakoupily se led řetězy a denní výzdoba na řezané stromy v podobě koulí a hvězd,“ říkal ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Ještě do 16. hodiny odpolední můžete navštívit již 30. ročník Muzejních adventních trhů, kde se v prostoru před budou nachází na padesátku trhovců a uvnitř muzea dokonce 90 prodávajících. Současně se konají taktéž do čtvrté hodiny odpolední i další adventní trhy v nedalekém hotelu Nové Adalbertinum, kde se nachází až na 170 prodejců. 

Ohodnoť článek

Štítky Vánoce 2019, vánoční strom, Hradec Králové, slavnostní rozsvícení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.