úterý 18. února 2020 Gizela

Město chce počet kulturních akcí zredukovat. Pořadatelé mají smůlu, dotace se jim sníží

Vedení města Hradce Králové se setkalo s některými zástupci kulturních akcí zařazených do Calendaria Regina. Společně probrali systém hodnocení přerozdělovaných dotací a rovněž možnost, jak ho vylepšit. Výše dotací, která byla zastupiteli odsouhlasena, se nijak měnit nebude.

„Došlo k setkání, na kterém jsme si vzájemně vyjasnili svá stanoviska, vyslechli jsme některé  připomínky části pořadatelů kulturních akcí a dohodli jsme se, že některé z těchto připomínek využijeme při dalším vyhlašování programu Regina. Na druhou stranu jsme si dnes řekli, že nadále chceme počet akcí zredukovat na ty, které budou skutečně těmi nejprestižnějšími. Jinak naši morální podporu samozřejmě mají jak organizátoři, tak celé akce. Jejich aktivit si skutečně velmi vážíme. Bohužel není možné jim poskytnout prostředky v takové výši, v jaké si představují,“ sdělil primátor Alexandr Hrabálek.

Zástupci organizátorů společenských a kulturních akcí, kteří se plánovaného setkání zúčastnili, chtěli například vědět více o způsobu přerozdělování finančních prostředků na základě doporučení hodnoticí komise, podle něhož rozhodovala rada i zastupitelstvo města.

„Je pravdou, že doposud komise pouze bodovala jednotlivé akce, přičemž organizátoři si přáli mít nějakou slovní zpětnou vazbu. Budeme se snažit na tomto zapracovat a hodnocení rozšířit o slovní vyjádření komise,“ dodává Hrabálek.

Výše finanční příspěvků, o kterých rozhodla rada a zastupitelstvo, zůstane neměnná. „Ti, kterým se finančního příspěvku nedostalo, mají šanci využít ještě jiné dotační tituly, které město vypisuje. Kromě finančního příspěvku, který jsme akcím z programu Regina poskytli, mají akce ještě výhody jako například zábor veřejného prostranství zdarma,“ sdělila náměstkyně primátora pro oblast kultury Monika Štayrová s tím, že o výši finančního prostředku pro CIAF se v současné době stále jedná.

 

 

Autoři

Štítky Kultura, Hradec Králové, dotace, Calendaria Regina

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.