neděle 17. listopadu 2019 Mahulena

Na Brutal Assault přijelo do Jaroměře až 23.000 lidí

Na letošní ročník metalového festivalu Brutal Assault přijelo do pevnosti Josefov v Jaroměři 22.000 až 23.000 lidí včetně umělců a servisu přehlídky. Počasí akci přálo, vyhnula se jí velká vedra i bouřky, řekl novinářům Pavel Pavlík z pořadatelské agentury. Dnes v noci festival končí.

Jeden z největších metalových festivalů v Evropě začal ve středu 7. srpna. Pořadatelé pozvali více než 130 hudebních skupin z Česka i ze zahraničí. Vystoupily například kapely Anathema, Anthrax, Emperor, Hypocrisy, Meshuggah nebo Parkway Drive. "Nedorazili jen Deicide, kterým se o 36 hodin zpozdil let kvůli tornádu na Floridě, takže se pokusíme domluvit náhradu pro příští rok," řekl Pavlík.

Podle něj sklidila dnes ráno velký aplaus skupina Gutalax z Českých Budějovic. "Před pódiem bylo narváno jako v 23:00. Na začátku koncertu vyskákali z toi toi budek, což souvisí s jejich názvem, a pak shodili jednu do publika, na rukou lidí kolovala celým areálem a pak se vrátila na pódium. To bylo velmi vtipné," uvedl Pavlík.

Festival se obešel bez incidentů

Bezpečností tým v areálu nezaznamenal zatím žádné větší komplikace, pořadatelé předem upozorňovali návštěvníky, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali cennosti bez dozoru. Podle policejní mluvčí Magdaleny Vlčkové musela policie pouze regulovat na místě dopravu, protože vlaky do Jaroměře nejezdily kvůli výluce a nahradily je autobusy, v některých ulicích města byla omezení.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla. Například vloni dorazilo asi 19.000 příznivců tvrdé hudby, o rok dříve zhruba 20.000.

 

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, pop, hudba, festival, Brutal Assault, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.