Počasí dnes22 °C, zítra13 °C
Neděle 14. dubna 2024  |  Svátek má Vincenc
Bez reklam

Hradecké ulice zaplní už brzy divadelní festival Regiony

Už se to blíží. V Hradci Králové začne v pátek 23. června oblíbený Mezinárodní divadelní festival Regiony. Během osmi dnů nabídne stovky představení, koncertů a dalších akcí.

Festival Regiony tradičně vdechne centru Hradce kulturní život, odehrává se na několika místech. O úvodní představení 28. ročníku festivalu se na hlavní scéně Klicperova divadla postará Staatstheater Kasselz z Německa. Program festivalu začne ale již v pátek 23. června dopoledne. Společným tématem letošního festivalu je rituál.

Festival nabídne 302 činoherních, alternativních, loutkových či pohybových divadelních představení, tanečních performancí, nebudou chybět představení pro rodiny s dětmi, improvizace, koncerty a další doprovodný program, který budou připravovat účinkující z Česka i zahraničí.

"Festival Regiony, který je svou atmosférou připodobňován k festivalu v Avignonu, odstartuje 23. června a potrvá do 30. června. Festivalová mapa letos zahrnuje 37 míst v historickém centru Hradce Králové a jeho okolí," uvedla ředitelka Kontrapunktu Barbora Hodonická.

Mezinárodní program zahrnuje umělce z 12 evropských zemí. Na programu je také chorvatské Gradsko kazalište Marina Držića Dubrovník, které přiveze inscenaci Hamlet – záznam zločinů jedné monarchie. Maďarské Studio K Színház vystoupí s inscenací Katynka z Heilbronnu. Na scénách Divadla Drak se představí i Teatr Arlekin z Polska, dánské divadlo Madam Bachs či slovinské Lutkovno gledališče Ljubljana. Hosty budou také španělská umělkyně Andrea Diázová Reboredová či novocirkusový francouzský soubor Cie SCoM.

"Vrcholem zahraničního programu na scénách Draku pak budou inscenace Transfiguration francouzského interdisciplinárního umělce Oliviera de Sagazana a Stav ohrožení norského Transiteatret Bergen," uvedl mluvčí Klicperova divadla Martin Sedláček.

Českou scénu bude zastupovat například divadlo Husa na provázku, Divadlo Petra Bezruče nebo Horácké divadlo Jihlava. "Festival bude reflektovat i ukrajinskou krizi, a to prostřednictvím představení Nezlomní Městských divadel pražských. V programu se představí i Jihočeské divadlo, Divadlo X10, Divadlo ALFA Plzeň či Naivní divadlo Liberec. Program představí i domovské Klicperovo divadlo i Divadlo Drak," uvedl Sedláček. Soubor La Putyka odehraje v letním kině Širák dvakrát představení Boom, ve kterém se na jednom pódiu setkávají umělci z Cirku La Putyka a kyjevské cirkusové a divadelní akademie.

Letos představí Regiony premiéru autorského projektu Jakuba Gottwalda K Prameni, který vzniká přímo pro festival. Podle pořadatelů je tato interaktivně didaktická performance jednou z největších událostí letošního festivalu a během něj se odehraje celkem šestnáctkrát. Projekt je poctou původním obyvatelům Ameriky, uvedli. Představení projektu budou v Šimkových sadech.

O zpravodajství z festivalu se postará festivalový deník Hadrián, který bude k dostání zdarma. Podrobný program festivalu je na www.festivalregiony.cz. Vstupenky lze koupit on-line, nebo v kamenných předprodejích Klicperova divadla, Divadla Drak, v Informačním centru a v průběhu festivalu také v Žižkových sadech a na divadelních pokladnách. Vstupenky na představení K prameni lze zároveň zakoupit i v síti GoOut. Více než 90 procent open air produkcí je v režimu dobrovolného vstupného.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Archiv festivalu Regiony

Štítky ČR, divadlo, festival, Regiony, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Hradecké ulice zaplní už brzy divadelní festival Regiony  |  Kultura  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.