středa 23. září 2020 Berta

Nové elektrické SUV Enyaq iV od Škodovky bude mít světovou premiéru 1. září v Praze

Model Enyaq iV je nové SUV od Škody Auto s čistě bateriovým elektrickým pohonem. Jde o první sériový model automobilky, který využívá modulární platformu pro elektromobily koncernu Volkswagen. Historického milníku se dočká 1. září.

Podle Škody Auto jde o její letošní nejdůležitější model, má jít o vlajkovou loď značky. Enyaq iV má mít podobný vnitřní prostor jako SUV Kodiaq. Na výběr bude buď s pohonem zadních kol nebo jako čtyřkolku. K dispozici budou i tři velikosti baterie a pět výkonnostních stupňů. Na jedno nabití zvládne ujet až 500 kilometrů.

Model Enyaq iV má mít světovou premiéru 1. září v Praze. Tímto představením modelu mají vyvrcholit i oslavy 125 let od založení mladoboleslavské automobilky. Představení modelu bude přenášeno i přes internet a virtuálně.

Silueta Enyaq iV

Škodovka loni dodala do celého světa 1,24 milionu aut. Provozuje tři výrobní závody v České republice (v Mladé Boleslavi, Kvasinách na Rychnovsku a Vrchlabí). Vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku, v Alžírsku a Indii, většinou prostřednictvím koncernových partnerství. Také ale na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery. Je aktivní na více než 100 trzích. Zaměstnává přibližně 39.000 zaměstnanců, z toho v Česku je to skoro 34.000 lidí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto skoda-storyboard.com

Štítky Škoda Auto, model Enyaq iV, Kvasiny, Vrchlabí, Mladá Boleslav, premiéra, Praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.