čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Zítra opatrně na silnici z Nového Hradce Králové směrem na Býšť. Budou se tu kácet stromy

Řidiči musí zítra počítat s tím, že pokud pojedou po silnici z Nového Hradce Králové dál na Býšť, bude tu omezen provoz. Městské lesy Hradec Králové začnou odstraňovat nebezpečné suché stromy, které by jinak v budoucnu hrozily pádem na projíždějící auta. Na dopravu bude dohlížet i policie.

Práce začnou zítra o půl osmé ráno. „Je dobře, že se na této trase provede kácení nebezpečných stromů, naposledy v loňském roce zde bohužel během vichřice došlo k pádu stromu na projíždějící vozidla. Vybrané suché stromy představují velké nebezpečí, a proto je třeba je odstranit. Žádáme tedy řidiče o pochopení a respektování dopravního omezení, které bude trvat v sobotních dopoledních hodinách. Po dvanácté hodině by se pak doprava na této trase měla vrátit do běžného provozu,“ říká náměstkyně primátora pro oblast majetku města Věra Pourová.

Kácení stromů budou provádět Městské lesy Hradec Králové. „Zodpovídáme za pozemky, které jsou podél této státní komunikace, a vzhledem ke špatnému stavu některých stromů musí dojít k jejich odstranění. Naplánovali jsme jej na dobu, kdy je provoz na silnicích relativně minimální a toto omezení nebude příliš komplikovat průjezdnost. Odstraníme přibližně třicet suchých a nebezpečných stromů, nejedná se o běžné kácení, ale o mimořádnou činnost z důvodu bezpečnosti,“ vysvětluje Milan Zerzán, ředitel společnosti Městské lesy Hradec Králové.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky silnice, kácení, Městské lesy, Býšť, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.