čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Nástup předními dveřmi v MHD často zdržuje. Chystají se nějaké změny?

Městská hromadná doprava v Hradci Králové patří k nejmodernějším v České republice. Dopravní podnik se může pyšnit moderním vozovým parkem a hodlá v tom pokračovat i v následujících letech. I přesto, že cestující jsou s MHD převážně spokojeni, často si stěžují o víkendu na nástup předními dveřmi, který občas dopravu zdržuje.

"Se změnou ohledně nastupování cestujícími MHD předními dveřmi o víkendech nepočítáme. Toto opatření slouží ke zvýšení platební kázně cestujících a je v podstatě i standardem MHD v ČR (kdy jsou i DP – konkrétně třeba Dopravní podnik města Děčína, a.s., kde cestující nastupuji pouze předními dveřmi – bez ohledu na pracovní či víkendové dny)," svěřil se Drbně vedoucí marketingu Dopravního podniku v Hradci František Meduna.

Nástup předními dveřmi v hradecké MHD je ve všední dny od 19. hodin a o víkendech po celý den. A právě o víkendu si často cestující stěžují, že tento způsob výrazně zpomaluje dopravu. V mnoha krajských městech se často nastupuje všemi dveřmi i o víkendu, v Hradci je to vyjímka, nicméně podle vedoucího marketingu se s nástupem předními dveřmi upravují časy tak, aby řidiči MHD měli časovovou rezervu.

"Mimo některých exponovaných akcí není určitě možnou příčinou zdržení spojů, protože s touto formou odbavení o víkendech počítá i jízdní řád naší MHD." dodal na závěr Meduna.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Autoři | Foto Tomáš Vodička

Štítky Dopravní podnik, Hradec Králové, autobusy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.