pátek 6. prosince 2019 Mikuláš

FOTO: Mezi Rusekem a Skaličkou se střetla tři auta, jednu zraněnou osobu museli vyprostit hasiči

, aktualizováno 5. února 2019, 13:36

Mezi obcemi Rusek a Skalička u Hradce Králové se dnes brzy ráno stala vážná dopravní nehoda tří aut. Z jednoho vozu museli hasiči vyprostit zraněnou osobu, do péče si zdravotnická záchranná služba převzala celkem dva lidi.

K nehodě došlo podle policie pravděpodobně tak, že řidička nákladního auta značky Fiat Ducato, která jela od Josefova směrem na Hradec, se při předjíždění osobního vozidla značky Peugeot 206 čelně střetla s protijedoucím Peugeotem 306. Kusy, které z aut odlétly následně poškodily Peugeot 206.

Řidička Fiatu a šoférka Peugeotu 306, která musela být z vozidla hasiči vyproštěna, byly převezeny rychlou záchrannou službou s blíže nespecifikovaným zraněním do nemocnice. U dvou účastnic nehody byl alkohol na místě vyloučen dechovou zkouškou, u třetí byl nařízen odběr krve.

„Policisté u dvou vozidel zadrželi osvědčení o registraci vozidla z důvodu závad a zjistili, že řidička Fiatu si před jízdou řádně neočistila čelní sklo od námrazy a při jízdě nebyla připoutána bezpečnostním pásem. Škodu na vozidlech odhadli na 260 tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Přesná příčina a míra zavinění je předmětem dalšího šetření hradeckých dopravních policistů.

„Komunikace byla po dobu záchranných a likvidačních prací uzavřena. Jednotky dále místo zásahu zajistily a nasvěcovaly jej pro potřeby policistů. Po došetření byly havarované vozy staženy do jednoho jízdního pruhu tak, aby byla komunikace průjezdná,“ uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Štítky nehoda, HZS PČR, Rusek

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.