Počasí dnes23 °C, zítra17 °C
Úterý 21. května 2024  |  Svátek má Monika
Bez reklam

Studenti hradecké univerzity se snaží zabránit dopravním zmatkům

Kolony jsou, zmatení řidiči také, ale dopravní kolaps naštěstí v Hradci Králové nenastal. Dvouletá přestavba křižovatky Mileta u nemocnice se rozjela naplno. Jezdí se v jednom pruhu a nejvíc zmatků přineslo uzavření Hradecké ulice od knihovny k Miletě. S osvětou teď pomáhají studenti Univerzity Hradec Králové.

Řidiči se blíží k univerzitě, jak jsou zvyklí po Hradecké ulici a po pár desítkách metrů je zastaví cedule Zákaz vjezdu. Otáčí se a zklamaně mizí pryč. Nové dopravní omezení zmátlo spoustu řidičů. 

Informace projíždějícím nebo procházejícím teď poskytují studenti. "Studenti formou brigády pomáhají městu v rámci informaní kampaně. Ve dvoudenních blocích jsou na místě a u informačních cedulí navádí a informují projíždějící motoristy, pěší a cyklisty o změnách a omezeních," potvrdil Hradecké Drbně mluvčí UHK Jakub Novák.

Rekonstrukce nejfrekventovanější silniční křižovatky v Hradci Králové je rozdělena do tří etap. Ta první oficiálně začne 2. dubna a potrvá do konce měsíce. Ta další začne 1. května a potrvá až do 30. dubna příštího roku. Závěrečná etapa se bude konat od 1. května 2026 až do konce roku.   

O přebudování křižovatky město usilovalo přes 20 let. Křižovatka má mít po přestavbě vyšší dopravní kapacitu a zvýšit bezpečnost pro chodce a cyklisty. Stavba za 634 milionů korun je sdruženou investicí ŘSD, Hradce Králové a Královéhradeckého kraje. Téměř 60 procent ceny zaplatí ŘSD, na Hradec Králové připadne asi 36 procent, zbytek na kraj.

Hodnocení článku je 54 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Hanka Poskočilová

Štítky doprava, UHK, student, brigáda, provoz, Mileta, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Studenti hradecké univerzity se snaží zabránit dopravním zmatkům  |  Doprava  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.