Počasí dnes-1 °C, zítra1 °C
Středa 29. listopadu 2023  |  Svátek má Zina
Bez reklam

Silničáři posunuli termín tendru na přestavbu křižovatky Mileta v Hradci Králové

Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) posunulo termín podání nabídek do soutěže na přestavbu křižovatky Mileta na silničním okruhu Hradce Králové na 1. září. Původní termín byl 4. srpna. Posunutí termínu odevzdání nabídek si vyžádaly opakované žádosti uchazečů o vysvětlení nebo změny a doplnění zadávací dokumentace. Předpokládaná cena stavby je 527 milionů korun bez DPH, s jejím zahájením ŘSD nadále počítá v roce 2024. Uvedení do provozu předpokládá v roce 2025.

Přestavba křižovatky má vydané pravomocné stavební povolení. Jde o sdruženou investici státu, Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. O přebudování frekventované křižovatky město usiluje přes 20 let, jde o jeden z nejvýznamnějších dopravních uzlů ve městě. Za sdružení zadavatelů jedná a zakázku administruje ŘSD.

ŘSD zatím k tendru postupně poskytlo 11 vysvětlení, v nichž zodpovědělo téměř 60 otázek. Hodnoticím kritériem soutěže bude z 90 procent nabídnutá cena a z deseti procent nabídnutá délka záruky.

Na světelné křižovatce Mileta se kříží hlavní silniční okruh I/31, který je součástí tranzitu městem, se silnicí, po které míří do centra města lidé z největšího hradeckého sídliště Moravské Předměstí. V okolí křižovatky, u níž jsou fakultní nemocnice, kampus univerzity a zdravotnická záchranná služba, se často tvoří kolony aut.

Rekonstrukce se nebude týkat jen křižovatky na silnici I/31, vzniknou také nová dopravní napojení, podchody, chodníky, zastávky MHD a další změny na veřejných prostranstvích. Z hlediska bezpečnosti bude zásadní vybudování tří podchodů pod křižovatkou pro chodce a cyklisty. Další změnou bude doplnění křižovatky o pruhy pro vozidla odbočující vpravo, čímž se zvýší kapacita křižovatky.

Vedle toho vznikne směrem na Vysokou nad Labem další křižovatka, takzvaná malá Mileta, která mimo jiné propojí Fakultní nemocnici Hradec Králové se Zborovskou ulicí. Do Zborovské ulice ústí i napojení Benešovy třídy na Moravském Předměstí, které se z panelové cesty změní na řádnou komunikaci. Do křižovatky bude ústit výjezd pro záchranářská vozidla. Malá Mileta bude řízena světelně, v její blízkosti přibudou nové chodníky. Celá stavba se bude skládat z vybudování 88 jednotlivých stavebních objektů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Hanka Poskočilová

Štítky ČR, silnice, stavby, Hradec Králové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Silničáři posunuli termín tendru na přestavbu křižovatky Mileta v Hradci Králové  |  Doprava  |  Zprávy  |  Hradecká Drbna - zprávy z Hradce a okolí

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.