sobota 8. května 2021 Statní svátek

Nemocnice obnovují běžnou péči. Situace v kraji se nadále výrazně zlepšuje

Pandemická situace v Královéhradeckém kraji je stále na ústupu. Situace se výrazně lepší i v nemocnicích, kde se postupně obnovuje běžný provoz. Například Fakultní nemocnice Hradec Králové zrušila svá první covidová oddělení zhruba před týdnem.

„Několik původně covidových oddělení bylo zakonzervováno a jsou připravena pro případný další nárůst počtu pacientů s covidem," řekl mluvčí nemocnice Jakub Sochor

Právě dnes nemocnice v Hradci Králové otevírá další svá oddělení. Jedním z nich je dětská neurologická klinika. Na poloviční výkon jede i oční klinika, kde se počítá s prováděním ambulantních operačních zákroků.  

V současné době je ve Fakultní nemocnici Hradec Králové hospitalizováných 65 pacientů s onemocněním COVID-19. Necelá polovina jich je na jednotkách intenzivní péče. Za posledních několik dnů počet pacientů s koronavirem skokově klesl. Například na začátku března leželo v Hradci Králové přes 200 těchto pacientů.  

Snižovat počty pacientů s onemocněním COVID-19 se daří i v krajských nemocnicích. „Aktuálně na covidových lůžkách leží asi 120 pacientů, před týdnem to bylo 160 lidí a před měsícem 360. Postupně můžeme obnovovat běžný provoz nemocnic," řekla mluvčí krajských nemocnic Lucie Chytilová

Nové pavilony nemocnice v Náchodě mají v provozu první oddělení. Za pár dní se začne operovat

Dva nové pavilony nemocnice v Náchodě už mají v provozu první oddělení. Jde o lůžkovou část ortopedie. Vedení nemocnice předpokládá, že ještě během tohoto týdne stihnou lékaři první operaci. Do třetího patra nové budovy se vybavení přestěhovalo...

 

Například náchodská nemocnice připravuje stěhování chirurgického oddělení do nových pavilonů. V nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem začala tento týden znovu pracovat chirurgická jednotka intenzivní péče. „Nemocnice postupně obnovuje provoz celého chirurgického oddělení, které sloužilo jako covidová stanice," uvedla mluvčí. 

Pandemická situace v kraji se zlepšila  

V současné době se pandemická situace v Královéhradeckém kraji zlepšila natolik, že ji nelze označovat za kritickou. Všechny okresy našeho regionu jsou na tom hodně podobně. Podle dlouhodobých statistik Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje je na tom nejlépe Trutnovsko. Naopak nejrychleji se vir šíří na Rychnovsku.  

Klesá také počet nově nakažených. V posledním týdnu bylo evidováno 503 pozitivních testů. Jen o týden dříve bylo nových případů o 300 více. Počet denních případů se tak pohybuje pod hranicí jednoho sta.  

Ohodnoť článek

Štítky nemocnice, Královéhradecký, kraj, COVID-19, koronavirus, zdravotnictví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.