čtvrtek 11. srpna 2022 Zuzana

Rada města vybrala firmu, která postaví fotbalový stadion. Schválit ji musí zastupitelstvo

Začátkem března navrhla hodnotící komise ukončit zadávací řízení. Radě města doporučila uskupení firem Strabag, Geosan Group a D&D Elektromont. Ty chtějí stadion postavit za 568 milionů korun. Radní souhlasili a návrh předloží na jednání zastupitelstva. Dokud zastupitelstvo zhotovitele i ukončení zadávacího řízení neodsouhlasí, nesmí město podávat žádné další informace.

„V zadávacím řízení jsme měli přihlášené čtyři účastníky, nakonec nám předběžné nabídky podali jen tři z nich. Vzhledem k tomu, že jedna z nich byla jednoznačně nejlepší a zároveň splňovala všechny požadované náležitosti, rozhodla se rada navrhnout ukončení zadávacího řízení tendru a schválení vítěze,“ potvrdil náměstek primátora Jiří Bláha (ODS).  

Pokud návrh rady na svém březnovém zastupitelstvu vedení města schválí, bude se muset počkat na výsledky řízení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Ten řeší námitku společnosti PORR, které se nelíbí některé zadávací podmínky a nastavená hodnotící kritéria. Do té doby nelze s vybranou firmou podepsat smlouvu.  

Město tento měsíc plánovalo zveřejnit vizualizace od všech zúčastněných společností. „Vzhledem k tomu, že se však nepodařilo od všech účastníků získat souhlas se zveřejněním, bude zveřejněn pouze vítězný návrh v rámci projednání v zastupitelstvu města,“ dodala mluvčí magistrátu Kateřina Šmídová

Město vypsalo tendr na stavbu už počtvrté 

Městu se stavba fotbalového stadionu dlouhodobě nedaří. Příprava na rekonstrukci fotbalového stánku se táhne už 15 let. Hradec Králové vypsal celkem čtyři tendry, ten poslední minulý rok v září. Jedná se o největší investiční akci města. 

Zakázka je vypsaná metodou Design and Build, tedy Navrhni a postav. Dané jsou základní požadavky města na velikost a funkce stadionu. Město předpokládá, že se stavebními pracemi by vítěz tendru mohl začít ještě letos. 

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky stadion, Hradec Králové, stavba, firma, rada, zastupitelstvo, řízení, společnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Frenk Kraj

Konečně snad začne někdo Hradecký nový stadion stavět dokud tam nebude čilý stavební ruch tak po 27. letech se stane ostuda města Hradce bývalou ostudou .. no jsem zvědav....

úterý, 23. března 2021, 14:32

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.