neděle 20. června 2021 Květa

Václav Klaus mladší končí v politice. Za jeho rozhodnutím jsou osobní důvody

Václav Klaus mladší v úterý 23. března oznámil, že končí v politice. Na svůj facebook napsal, že nepovede Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebude sám nikam kandidovat a ukončí veřejné aktivity. Jako důvod uvedl z drtivé většiny osobní důvody.

Podle svých slov na sociální síti Facebook jsou za rozhodnutím osobní důvody. Ve svém postu zdůraznil, že neudělal nic špatně a že by také nic na svém působení neměnil. 

Po zralé úvaze jsem se rozhodl, že nepovedu Trikolóru do sněmovních voleb 2021, nebudu sám nikam kandidovat a ukončím...

Zveřejnil(a) Václav Klaus ml. dne Úterý 23. března 2021

Klaus mladší v prohlášení uvedl, že nemá energii a nemůže ostatní vyvolávat k něčemu, co by sám dělal bez energie. Doplnil, že kandidovat jen jakoby „proti Pirátům“ je stejně jako „proti Babišovi“ politický nesmysl.

Když chcete někoho porazit či ho oslabit - musíte sám posílit a strhávat lidi pod svůj pozitivní program. Že je někdo druhý takový nebo makový - to je program pro komentátory, ne pro lidi, co jsou na hřišti,“ uvedl. Vizi cesty Trikolóry a dalších stran proti Pirátům přitom nastínil v minulých dnech jeho otec, exprezident Václav Klaus.

Trikolóra co nejrychleji svolá celostátní sněm, kde se Klaus mladší funkce formálně vzdá. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FB: Václav Klaus ml.

Štítky Václav Klaus mladší, politika, odchod, Trikolóra

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.