úterý 20. dubna 2021 Marcela

Divadlo Drak připravilo prázdninový program pro děti. Zapojit se mohou online

Po víkendu v Hradci Králové začínají jarní prázdniny. Krajská metropole na řadu přišla jako poslední z celého Královéhradeckého kraje. Pro děti tak Divadlo Drak připravilo týdenní online program s názvem Srdcem Drak. Každý den se děti seznámí s jednou divadelní profesí.

„Divadelní lektorky, Jana Nechvátalová a Klára Svobodová, vytvořily pracovní listy, které komplexně představují pět divadelních profesí. Tyto profese si na reálných kreativních úkolech budou moci malí i velcí zájemci vyzkoušet na vlastní kůži,“ potvrzuje mluvčí divadla Martina Marková. Úkoly děti provedou samotní zaměstnanci Divadla Drak. Součástí těchto pracovních listů bude i divadelní slovník.

Kromě online programu pro děti divadlo připravilo i inscenace, na každý den jednu. Každé z těchto představení bude následně ke shlédnutí na sociálních sítích divadla. Samotné pracovní listy najdou rodiče i děti na webových stránkách. 

Celý projekt odstartuje v pondělí 8. března instalací ve vitríně na budově Divadla Drak, která bude věnovaná profesi režisér. „V průběhu března a dubna pak zaplníme další čtyři vitríny, které má Drak po centru města a postupně tak vznikne trasa po divadelních profesích spojená s výtvarnou instalací a úkoly pro kolemjdoucí,“ dodává Marková. 

Během jarních prázdnin budou moct děti vidět i inscenaci Šípková Růženka, O bílé lani nebo Zlatovlásku.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Divadlo Drak Hradec Králové

Štítky Divadlo Drak, Hradec Králové, program, prázdniny, děti, online, inscenace, Srdcem Drak

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.