středa 21. dubna 2021 Alexandra

Dvůr Králové nad Labem spustí zápisy dětí do základních škol. Konat se budou bez dětí

Zápis dětí do prvních tříd základních škol ve Dvoře Králové se bude konat v dubnu. Kvůli současné pandemické situaci bude prvňáčka možné přihlásit online. Pro lidi, kteří nemají možnost vyplnit přihlášku na internetu, budou k dispozici dva termíny. Během nich zařídí přihlášení osobně.

Online varianta se bude konat v termínu od 1. do 15. dubna. „Jde o podání přihlášky bez osobní přítomnosti zákonného zástupce dítěte ve škole prostřednictvím datové schránky nebo e-mailu s elektronickým podpisem,“ vysvětluje Kamila Jonová z odboru školství. Přihlášku lze odeslat na konkrétní školu i poštou. 

Město vyhradilo dva termíny, během kterých půjde dítě přihlásit osobně přímo ve škole. To půjde 7. a 8. dubna vždy odpoledne. K zápisu dětí budou rodiče potřebovat občanský průkaz a rodný list dítěte. 

„Zákonní zástupci mohou ředitele školy písemně požádat o odklad povinné školní docházky dítěte. Žádost ale musejí doložit doporučujícím posouzením příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa,“ dodává Jonová.  

Ve Dvoře Králové nad Labem mohou rodiče přihlašovat své děti do čtyř základních škol. 

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Petr Bezděk

Štítky , Dvůr Králové nad Labem, škola, zápis, online, pandemie, termín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.