úterý 20. dubna 2021 Marcela

Skicentrum Deštné ukončilo lyžařskou sezonu. Lyžovalo se jen devět dní

Středisko Deštné v Orlických horách definitivně ukončilo lyžařskou sezonu, která v podstatě ani nezačala. V provozu bylo kvůli koronavirové pandemii jen devět dní v prosinci. Skiareály mohly v zimní sezoně fungovat jen mezi 18. a 26. prosincem. Některé mají otevřená výdejní okénka s občerstvením a například tahají lyžaře na kopec rolbou. Lanovky jsou kvůli vládnímu nařízení mimo provoz.

"Pravděpodobnost, že by nás znovu pustili, je nulová. A když jsou areály v plném provozu, při běžné sezoně generují úrazy a zatěžují nemocnice. V tuto chvíli na tom nemocnice nejsou moc dobře. Chceme situaci podpořit, aby lidi dodržovali opatření a následky byly co nejmenší," řekl řekl vedoucí skicentra Tomáš Prouza.

Skicentrum požádalo podporu z programu Antivirus, což mu pokrylo třetinu mzdových nákladů. Peníze ale bude vracet, protože se neslučuje s programem Covid Sport, takzvané sedačkovné, v němž může dostat polovinu provozních nákladů. V zimní sezoně má skicentrum okolo pět desítek zaměstnanců. "Je to pro nás krok zpátky, musíme si sjednat odložení splátek, nejsme schopní vygenerovat cash flow, budeme si muset něco stoprocentně půjčit. Ale není to pro nás likvidační," řekl Prouza.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto FB: Skicentrum Deštné v Orlických horách

Štítky ČR, Polsko, rekreace, počasí, koronavirus, Orlické hory, FOTO

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.