neděle 29. listopadu 2020 Zina

FOTO: Po necelém měsíci vyjel Mountfield opět na led. Tým má za sebou trénink v Dobříši

29. září – datum, kdy stál hokejový kádr z Hradce Králové naposledy na ledě. Tenkrát šlo o zápas s Olomoucí, po kterém Mountfield zůstal v karanténě. Než se hráči uzdravili, vydala vláda nová opatření a zakázala trénovat v uzavřených halách. Hradec Králové tak úplně poprvé vyjel na trénink do Dobříše.

Hráči hradeckého Mountfieldu nestáli na ledě přesně 29 dní.

Ačkoliv mají hokejisté zakázáno trénovat v halách, vládní nařízení se nevztahuje na otevřené ledové plochy. Právě v Dobříši jedna taková je, a kromě Hradce Králové sem na tréninky dojíždí i Mladá Boleslav, Plzeň i Sparta.

„Natěšení bylo proto velké. To máte stejné, jako to je po letní přípravě. Připadá vám to, jako kdyby začínala sezóna, natěšení bylo opravdu obrovské,“ řekl s úsměvem hráč lvů Bohumil Jank. I z fotografií je vidět, že si hráči trénink na ledě užívali.

Mountfield z Hradce Králové začal trénovat ještě za světla. Během tréninku se ale setmělo, a ještě když byli chlapy na ledě vykoukl i měsíc. „Počasí nám vyšlo velice dobře, akorát jak se udělala tma a světla jsou v rozích, tak právě v nich byla trošičku tma. Ale jsme maximálně spokojení, že jsme vyrazili na led,“ potvrdil trenér kádru Vladimír Růžička. Další trénink na ledě v Dobříši mají hokejisté z krajské metropole naplánovaný na pátek.

Na středeční trénink se přišlo podívat i několik místních a fanoušků, kteří sledovali přípravu na ledě přes plot. Podpořit hráče přišel i bývalý hráč Mountfieldu Michal Dragoun či bývalý šéftrenér svazu Slavomír Lener.

Kdy bude extraliga opět pokračovat nikdo nedokáže s přesností říct. Vládní opatření i situace kolem pandemie se v České republice mění prakticky ze dne na den. Hradec Králové má podle informací z webu klubu zrušené všechny zápasy do konce listopadu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Mountfield HK

Štítky Mountfield, HK, Hradec Králové, Dobříš, foto, trénink, extraliga, soutěž, vláda, opatření, kluziště

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.