úterý 1. prosince 2020 Iva

Pro motorkáře letěl do Častolovic vrtulník záchranářů. S těžkým zraněním skončila i nehoda u Stračova

O víkendu se stalo v Královéhradeckém kraji hned několik dopravních nehod se zraněním. Nejvážnější byla včerejší odpolední nehoda motorkáře v Častolovicích. Do nemocnice byl transportován letecky. O hodinu později vyjížděli záchranáři do Stračova, kde vjel řidič se svým autem do stromu. Řidič utrpěl zranění, spolujezdec pak těžká zranění. Ani jeden neměl bezpečnostní pás.

U nehody motorkáře v Častolovicích na Rychnovsku zasahovaly složky IZS včera po třetí hodině odpolední. „Pětadvacetiletý motorkář jedoucí v obytné zóně při vyjíždění od domu zřejmě prudce akceleroval a ztratil kontrolu nad svým strojem,“ uvedla policejní mluvčí Lucie Konečná.

Muž následně narazil do plotu u domu, zaparkovaného auta a po odražení i do domu. S ohledem na jeho zranění byl předán do péče lékařů a letecky byl transportován do nemocnice.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 205 tisíc korun. „Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření rychnovských dopravních policistů,“ doplňuje Konečná.

Vážná nehoda u Stračova

K další nehodě, která se stala krátce před 16. hodinou nedělní, museli záchranáři, policisté i hasiči na frekventovanou silnici ke Stračovu na Hradecku.

Dvaapadesátiletý řidič jedoucí od Hradce Králové na Hořice pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy, dostal smyk, přejel do protisměru, vjel do příkopu a narazil do stromu.

Náraz byl tak silný, že odhodil auto přibližně 25 metrů za strom, kde zůstalo stát. Zraněn byl řidič a těžce zraněn byl jeho čtyřiačtyřicetiletý spolujezdec. Oba byli předáni do péče lékařů.

„Ohledáním místa dopravní nehody bylo dle prvotního šetření zjištěno, že řidič i spolujezdec nebyli za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna,“ řekla policejní mluvčí Eliška Majerová.

Přesnou příčinou a okolnostmi této nehody se zabývají hradečtí policisté.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Policie ČR

Štítky vrtulník, policie, hasiči, záchranáři, nehoda, vážná, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.