neděle 29. listopadu 2020 Zina

Minimálně do poloviny listopadu přestává nemocnice v Hradci Králové operovat neakutní pacienty

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila svojí běžnou péči. Kvůli aktuální epidemiologické situace odložila všechny neakutní operace. Chce tak zvýšit počet lůžek pro pacienty s pozitivním testem na COVID-19, kteří jsou ve vážném stavu.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové leží v těchto dnech zhruba stovka pacientů s COVID-19.

„Soustřeďujeme naše technické i personální kapacity na příjem dalších pacientů s COVID-19, kteří budou vyžadovat péči na standardních odděleních i jednotkách intenzivní péče, samozřejmostí však je zachování vysoce specializované a centrové péče o pacienty v těch stavech, které nesnesou diagnostický či léčebný odklad,“ uvedl ředitel nemocnice Vladimír Palička. Pacienti objednaní na neakutní operace do 15. listopadu budou obvoláni a informováni o důvodech odkladu a možnostech přeobjednáni.

Díky omezení plánovaných operací se uvolní i personál, který bude vypomáhat v ostatních částech nemocnice. „Provádíme přesuny zaměstnanců, abychom nahradili COVID-19 pozitivní zaměstnance či personál,“ dodal ředitel.

Ostatní činnost nemocnice zatím neomezuje. V provozu tak zůstávají například akutní a specializované ambulance nebo nemocniční lékárna. Stále platí zákaz návštěv.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Petr Roubíček

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.