pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Zdrogovaný mladík volal na policii, že ho unáší v kufru auta. Nakonec se ukázalo, že má halucinace

Na první pohled vyhrocená situace. Na linku 158 volal jednadvacetiletý muž, kterého údajně unáší. Operátorovi sdělil, že ho neznámý muž zdrogoval, naložil do kufru černého BMW a teď s ním jede po dálnici na Prahu. Policie začala po vozu okamžitě pátrat, nasazen byl i vrtulník. Nakonec to nebylo až tak vážné.

„Lokalizace telefonu volajícího mladíka nám uváděla to samé místo,“ potvrdila mluvčí policie Iva Kormošová. Na místo tak přijela hlídka a našla zde zmateného muže. Ten zrovna přeskakoval středová svodidla a následně začal přebíhat dálnici. Nakonec se pokusil přelézt oplocení proti zvěři a z místa utéct.

Zastavit se ho podařilo až v obci Stará Voda u místního hostince. Tam mu hlídka zkontrolovala telefon a zjistila, že jde o mladíka, který má být unesen. Dechová zkouška na alkohol vyšla negativní. Ale orientační test na návykové látky byl pozitivní na amfetamin. „Jelikož byl silně intoxikován, byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodala mluvčí.

Následně se ukázalo, že měl muž pouze halucinace a nic z popisovaného únosu se nestalo. V současné době je podezřelý ze spáchání přestupku za zničení plotu, a pohyb na dálnici.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky policie, únor, BWM, drogy, halucinace, telefonát, vrtulník, pátrání, záchytná, stanice, Hradec Králové, D11

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.