pátek 18. září 2020 Kryštof

Hasiči vyprošťovali zaklíněného člověka po dopravní nehodě. Letět pro něj musel vrtulník

Složky IZS se včera odpoledne sjely k vážné dopravní nehodě u Bílého Újezdu na Rychnovsku. Řidič vyjel s osobním autem mimo silnici, narazil do mostku a skončil převrácený ve vzpříčené poloze. Dvěma lidem se z auta podařilo dostat ven, třetího museli vyprostit hasiči. Záchranáři ho následně transportovali vrtulníkem do nemocnice.

Vyproštění vážně zraněného člověka z auta bylo technicky náročné. Byl zaklíněný mezi traverzou a střechou auta. Na místě spolupracovali hasiči se zdravotnickou záchrannou službou, záchranáři kontrolovali po celou dobu vyproštění zdravotní stav pacienta,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová.

Jakmile byl pasažér z auta vyproštěn, vrtulníkem byl transportován do nemocnice. Další dvě osoby byly převezeny do zdravotnického zařízení sanitkami. „Hasiči dále zajistili havarovaný automobil, uniklo z něj do blízkého potůčku několik jednotek litrů provozních kapalin, na záchyt nasadily jednotky sorpčního hada. O této skutečnosti byli informováni zástupci orgánů ochrany životního prostředí,“ dodala mluvčí.

Mostky včera přitahovaly jako magnet

Další nehodu, kdy auto narazilo do zábradlí mostku, řešili hasiči i policisté v Suché u Nechanic na Hradecku. V péči lékařů skončil čtyřiadvacetiletý řidič. Okolnosti nehody policisté šetří.  

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto HZS Královéhradeckého kraje

Štítky Bílý Újezd, Suchá, nehoda, vrtulník, IZS, vyproštění, zranění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.