pátek 18. září 2020 Kryštof

Rekonstrukce škol v kraji pokračují. Letos jsou v plánu investice za 200 milionu korun

Královéhradecký kraj letos investuje do oprav svých škol rekordních více než 200 milionů korun. Peníze jsou z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje a půjdou na 45 naplánovaných akcí. Před několika lety byl rozpočet na opravy budov škol 30 milionů.

"Stavební úpravy a rekonstrukce máme naplánované na celý rok, snažíme se ale co nejvíce z nich nasměrovat do období školních prázdnin, aby práce neomezovaly výuku," uvedla náměstkyně pro školství a kulturu Martina Berdychová (Východočeši).

Během tohoto léta je v plánu deset projektů v osmi školských zařízeních téměř za 27 milionů korun. Například půjde o rekonstrukci rozvodů a elektroinstalací v broumovském gymnáziu. "Rozpočet této akce je nastavený na 3,6 milionu korun," uvedla Berdychová.

Stavební práce probíhají také v budově Zemědělské akademie a Gymnázia Hořice v Riegrově ulici, kde se za 3,4 milionu korun opravuje plynová kotelna. Například ve Vyšší odborné škole a Střední průmyslové škole v Rychnově nad Kněžnou kraj plánuje za rekonstrukci plynové kotelny a výměnu podlah utratit více než dva miliony korun.

Autoři | Foto VOSS Náchod

Štítky správa, školy, stavby, Královéhradecký, kraj, investice, plán, rada, zastupitelstvo

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.