středa 23. září 2020 Berta

VIDEO: Vrtulník záchranářů musel do hor hned k několika nehodám, které se staly při adrenalinových sportech

Letečtí záchranáři z Hradce Králové museli v úterý během jediného dne vzlétat hned ke dvěma událostem do horských oblastí. Vyráželi k úrazům způsobeným při adrenalinových aktivitách.

V Janských Lázních spadla z koloběžky při sjezdu z Černé hory 42letá žena. Z hrozivě vypadajícího pádu nakonec vyvázla “pouze“ s otřesem mozku. Zřejmě k tomu přispěla skutečnost, že na hlavě měla nasazenou helmu.

Helmu měl i padesátiletý muž v Říčkách v Orlických horách, který se převrátil v terénu při jízdě na čtyřkolce. I v jeho případě helma zmírnila následky jeho nehody.

Obdobný případ se stal v neděli dokonce v Hradci Králové. Tady se při nezvládnuté jízdě na čtyřkolce zranili hned dva lidé. Pětatřicetiletá žena a stejně starý muž utrpěli při nehodě zranění hlavy a trupu a skončili v nemocnici. S výjimkou nehody, ke které došlo v krajském městě, spolupracovaly na zásazích výjezdové skupiny ZZS KHK s Horskou službou.

Zásahy v hornatém terénu jsou pro všechny zúčastněné hodně náročné nejen fyzicky, ale také materiálně a organizačně. Na konci minulého týdne si podobné situace vyžádaly hned tři zásahy, u kterých zasahoval během dvou dnů vrtulník s podvěsem.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Horská služba Krkonoše

Štítky Horská služba Krkonoše

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.